Első intézkedéseként Fürjes Balázs, a 2024-es budapesti olimpiai pályázat kormányzati felelőse a teljes megvalósíthatósági tanulmány közzétételét kérte Borkai Zsolttól, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnökétől. A százoldalas összefoglalón kívül az 1300 oldalas iratból eddig csak néhány részlet derült ki.
"Az olimpiai pályázatnak az összefogás és az átláthatóság, a becsületes munka és a nyílt szakmai párbeszéd, az érdemi konzultáció segíthet a legtöbbet" - indokolta Fürjes Balázs azt a kérését, hogy a MOB a százoldalas vezetői összefoglaló mellett az 1300 oldalas teljes dokumentumot is tegye közzé honlapján.
Az olimpiai pályázat mellett a kiemelt fővárosi beruházásokért is felelős kormánybiztos hozzátette: párbeszédet kell folytatni "bárkivel, aki kész tenni a sikeres magyar olimpiai pályázat támogatásáért, sőt, még a nyitott gondolkodású és jóakaratú ellenzőkkel is - tőlük is tanulhatunk, ha meghallgatjuk őket."
Azt a kormánybiztos is elismerte, hogy a teljes tanulmány az előnyök mellett feltárta a kockázatokat és a nehézségeket is, ezért
nem szokás ilyen előkészítő anyagot nyilvánosságra hozni, s talán nem véletlen, hogy ezt egyetlen rivális város sem tette meg.
"Ezzel muníciót adhatunk versenytársainknak, ám erősebb a nyilvánossághoz és az átláthatósághoz fűződő érdek" - írta Fürjes.
A kormánybiztos úgy vélte, "egy jól végigvitt pályázati folyamat olimpiarendezés nélkül is egyedülállóan növeli Budapest és Magyarország ismertségét és megbecsülését, és gyorsító pályára teszi a budapesti közlekedési beruházásokat, a városfejlesztést, előmozdítja rég húzódó tervek megvalósítását."
Borkai Zsolt a kormánybiztos kérésére úgy reagált: korábban már maga is javasolta a tanulmány nyilvánosságra hozatalát, s örül annak, hogy a kormánybiztos megerősítette ebben. Hozzátette, a MOB elhelyezi honlapján a dokumentumot, mert szerinte is "nyílt kártyákkal kell játszani."
Baráth Etele, az Olimpiai Védnöki Testület tagja, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke szintén helyeselte a megvalósíthatósági tanulmány nyilvánosságra hozatalá. Úgy vélte, "ha már pénzt öltünk bele", akkor legyen nyilvános az irat, így talán "a közvélemény is könnyebben meggyőzhető."
Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke megnyugtatónak tartja a pályázat nyilvánosságra hozását. Ezt mondta Szalay-Berzeviczy Attila, a Budapesti Olimpiáért Mozgalom elnöke is, aki szerint a kormányfő Fürjes személyében a legmegfelelőbb személyt nevezte ki.
Mint arról az Origo is beszámolt, augusztus elején már a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) elnöke,
Péterfalvi Attila is úgy foglalt állást, hogy a MOB-nak ki kell adnia az Együttnek a PricewaterhouseCoopers által készített megvalósíthatósági tanulmányt
a 2024-es budapesti olimpiáról.
Pataki Márton, az Együtt elnökségének tagja június közepén kérte közérdekű adatigénylés formájában a MOB-tól a tanulmányt. A párt közlése szerint ennek átadására június 23-án Borkai Zsolt MOB-elnök ígéretet tett, majd két nappal később levélben ezt mégis visszautasították, mert álláspontjuk szerint az nem közérdekű adat.