Nem mindenki új ember a frissen kinevezett öt államtitkárból: Csepreghy Nándor például már eddig is a Lázár János vezette Miniszterelnökségen dolgozott fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkárként, a változás esetében annyi, hogy előlépett államtitkárrá.
Ez azonban azzal is együtt jár, hogy a jövőben
Csepreghy lesz államtitkárként a Miniszterelnökség miniszterhelyettese,
nem pedig az államtitkári posztját azért megtartó L. Simon László, akit az utóbbi időben cégügyei miatt többször is cselekvésre szólított fel a miniszter.
Jelentősebb változás volt Völner Pál életében, hogy rövid időn belül már másodszor léptetik elő: júniusban Lázár János Komárom-Esztergom megye fejlesztési miniszteri biztosává nevezte ki, most pedig az Igazságügyi Minisztérium államtitkára lett.
Völner az államtitkári poszton Répássy Róbertet váltja, akivel állítása szerint Trócsányi László igazságügyi miniszter ugyan elégedett volt, ám a kormányfő szabta új politikai feladatokhoz új szereplőre volt szükség. Az Origo pedig megírta, hogy a vártnál lassabban haladó bírósági informatikai rendszer kiépítése állhat Répássy menesztése mögött.
A legnagyobb jövés-menés a Varga Mihály vezette nemzetgazdasági tárcánál van, hiszen itt
egyszerre három új államtitkárt is kinevezett a miniszterelnök előterjesztésére az államfő:
Lepsényi Istvánt, Hornung Ágnes Annát és Cseresnyés Pétert.
Azt már régóta tudott volt, hogy a kormányátalakítás erősen érinti a nemzetgazdasági tárcát, és ennek részeként biztosan megválnak két államtitkártól: a gazdaságszabályozásért felelős Glattfelder Bélától, valamint a szakképzésért és munkaerőpiacért felelős államtitkár Czomba Sándortól.
Glattfelder Béla helyére érkezett Lepsényi István,
aki korábban a Knorr-Bremse igazgatója volt. A Czomba Sándor posztját átvevő Cseresnyés Péter országgyűlési képviselő pedig 2006-2010 között Nagykanizsa alpolgármestere, majd 2010-2014 között a város polgármestere volt.
Hornung Ágnes Anna pedig a júliusban önként felálló Orbán Gábort váltja
a tárca adó- és pénzügyekért felelős államtitkári posztján. Mint arról az Origo beszámolt, Orbán Gábor távozásában szerepet játszhattak a minisztérium és a jegybank közötti feszültségek, de egy jobb ajánlat is.
A Magyar Közlönyből az is kiderül, hogy a határzárépítés lassúsága miatt lemondott
Hende Csaba posztját alig egy hónapja elfoglaló honvédelmi miniszter új megbízatást kapott.
Simicskó István kormánypárti javaslatra a magyar nemzeti értékekről döntő Hungarikum Bizottság tagja lett.
Mint arról az Origo beszámolt, jelentős változás történt az év eleje óta mind Simicskó István, mind pedig elődje, Hende Csaba vagyoni helyzetében. Ez derült ki a politikusoknak a kormány honlapjára feltöltött,a posztcsere miatt kötelezően leadandó záró vagyonnyilatkozataiból.