A lillafüredi Palotaszállóban tartja február 10-12. között a szokásos frakcióülését a Fidesz-KDNP – tudta meg az Origo. Az eseményen Orbán Viktor miniszterelnök zárt körben értékeli majd a politikai helyzetet. A parlament tavaszi ülésszaka február 15-én kezdődik.
A tanácskozás főbb témája – a tavaszi ülésszakra való felkészülés mellett – az otthonteremtési program és a menekültügy újabb fejleményei,
a közoktatás és az egészségügy helyzete lesz.
A frakcióülésen várhatóan szóba kerül a kormányzati háttérintézmények átalakítása és a bürokráciacsökkentés következő lépései is.
Nézze meg a Lillafüredi Palotaszállót drónról is. Az alábbi videón 48:14-nél kezdődik a szállodától szóló rész.
A palotaszállóban jelenleg több akció is van. Az egyik ajánlat szerint hétköznapokon két fő részére napi 15 600 forintot kell fizetni. Ez az ár tartalmazza a szállást, félpanziós ellátást, wellnesshasználattal, parkolással.
Négy évig épült a szálló
A lillafüredi Palotaszálló 1925 és 1929 között épült a Hámori-tó mellett, Lux Kálmán tervei alapján, neoreneszánsz stílusban – állami beruházásként. A szállót népszövetségi kölcsönből építették. A cél a gazdaság és turizmus fellendítése volt. A beruházás miatt azért támadták a Bethlen-kormányt, mert a gazdasági élet talpra állítása, az állami kiadások és elviselhetetlen nagyságú közterhek csökkentése, a „kopott ruhájú és nélkülöző” köztisztviselők segítése helyett luxusberuházásokra költi a pénzt.A legutóbbi, szeptemberi velencei frakcióülésen Lázár János és Rogán Antal összecsapása volt a középpontban. Akkor dőlt el, hogy Rogánt Kósa Lajos váltja a Fidesz-frakció élén. Rogán a Miniszterelnöki Kabinetiroda élére került. Az akkori frakcióülésen a kormányzati helyezkedés mellett a menekültkérdés volt a középpontban.
A kihelyezett frakcióülések hagyománya egészen 2010-ig nyúlik vissza. Hat évvel ezelőtt szeptember 8–10-én, Tapolcán ülésezett a Fidesz–KDNP, akkor többek között arról döntöttek, hogy nyolcpontos javaslatcsomagot terjesztenek elő a devizában eladósodott lakáshitelesek megsegítésére. Orbán Viktor a zárt ülésen azt hangsúlyozta, hogy
száz nap alatt lerakták a megújuló Magyarország alapjait.
2013 szeptemberében Visegrádon üléseztek a képviselők
Forrás: MTI/Koszticsák SzilárdAz utóbbi évek egyik legforróbb hangulatú frakcióülése 2012 februárjában, Egerben zajlott. Lázár Jánosnak, aki akkor még a Fidesz képviselőcsoportjának az élén állt, azt is cáfolnia kellett, hogy
Orbán Viktor a saját személyét érintő puccskísérletről beszélt.
Lázár egyébként az ülés után mondta azt, hogy a BKV ügyében Tarlós István főpolgármester „ne csak tartsa a markát”, hanem álljon elő megoldási javaslatokkal.
Orbán Viktor zárt ülésen ismerteti majd a terveit
Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd2012 őszén Sárváron üléseztek a kormánypárti politikusok, az egyik legfőbb téma a választási regisztráció volt. Rogán Antal akkor arról beszélt, hogy az új választás csak úgy bonyolítható le, ha a választási eljárás önkéntes feliratkozással társul. Az önkéntes feliratkozás a Fidesz-frakció véleménye szerint nem a demokrácia ellen hat.
Végül a feliratkozásból az Alkotmánybíróság döntése miatt nem lett semmi.
A 2013-as téli gyulai frakcióülés alatt még egy békemenetet is tartott a Civil Összefogás Fórum egy ottani ellenzéki demonstrációra reagálva. A zárt ülésen a rezsicsökkentés volt a középpontban, Rogán Antal akkor azt jelentette be, hogy 2013. július 1-jétől csökkenniük kell a víz-, a csatorna-, a szennyvízelvezetési, a szemétszállítási, a palackosgáz-, valamint a kéményseprési díjaknak.
A 2014-es téli kihelyezett frakcióülés abból a szempontból volt egyedülálló, hogy csak egy napig tartott. Balatonszárszón arról döntöttek, hogy három lépcsőben csökkentik a rezsit.
2011 februárjában Siófokon ülésezett a Fidesz–KDNP
Forrás: MTI/Beliczay LászlóA 2014-es önkormányzati választás előtti Tapolcán gyűltek össze a kormánypárti képviselők. A fő téma a devizahitelekkel kapcsolatos intézkedések voltak.
Legutóbb 2015. február 4–6. között tartotta évadnyitó frakcióülését Mezőkövesden a Fidesz–KDNP. Az egyik legfontosabb döntés az volt, hogy
egy új budapesti szuperkórház felépítését határozták el.
Az építkezés mostanáig sem kezdődött el, csak annyit lehet tudni, hogy valahol Budán lesz az új intézmény.