A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
6
Ezüstérem
7
Bronzérem
6

Áder levelet írt Obamának és Putyinnak

Áder János Finnországban
Áder János
Vágólapra másolva!
Áder János köztársasági elnök levélben fordult a világ tíz legnagyobb szén-dioxid-kibocsátó országának vezetőjéhez, arra kérve őket, hogy példát mutatva mielőbb kezdjenek konzultációt, és - a korábbi vállalásaikhoz képest - rövidebb idő alatt és nagyobb mértékű kibocsátáscsökkentést hajtsanak végre.
Vágólapra másolva!

Áder János az Amerikai Egyesült Államok, Kína, Ausztrália, Brazília, India, Japán, Indonézia, Kanada, Németország és Oroszország vezetőjének küldte el levelét.

Példát kell mutatniuk

Az államfő leveléről - amelyben megismételte a párizsi klímamegállapodás New York-i aláírásakor tett javaslatát - a Köztársasági Elnöki Hivatal (KEH) Sajtóigazgatósága június 22-én, szerdán tájékoztatott.

Áder János - a párizsi klímamegállapodást Európában elsőként ratifikáló ország államfőjeként - hangsúlyozta: a világnak szüksége van arra az aktív szerepvállalásra és példamutatásra, amelyet a kibocsátáscsökkentésben leginkább érintett országok tanúsítottak mind az előkészítő tárgyalások, mind a klímamegállapodás aláírásakor.

- olvasható az elnöki hivatal közleményében.

Több kell az eddigieknél

Az elmúlt időszak fejleményei ugyanakkor arra figyelmeztetnek - folytatták -, hogy

a párizsi vállalásoknál is gyorsabb és határozottabb lépésekre van szükség a közösen elfogadott klímacélok eléréséhez.

Ebben döntő szerepe lesz a tíz legnagyobb kibocsátó országnak, amelyek együttesen az emberi tevékenységgel összefüggő üvegházhatású gázkibocsátás kétharmadáért felelősek.

Nincs vesztegetni való idő

Áder János emlékeztetett arra, hogy önmagukban a párizsi vállalások nem teszik lehetővé a felmelegedés 2 Celsius-fok alatt tartását, így a jövőt veszélyeztető klímakatasztrófa megelőzése miatt indokolt a kibocsátáscsökkentés érdekében tett vállalások mielőbbi korrekciója.

A párizsi megállapodás ugyan maga is rögzíti a vállalások önkéntes felülvizsgálatának szükségességét 2018-ig, azonban

a felmelegedés üteme gyorsabb a korábban prognosztizáltnál.

"Ezért nincs vesztegetni való ideje az emberiségnek, mert minden késlekedés könnyen visszafordíthatatlan folyamatok okozójává válhat" - zárta közleményét a KEH.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!