A Tényeknek nyilatkozó férfi lánya, Flóra a hatodik sorban ült, jobb oldalon. A busznak ez a része teljesen megsemmisült, a lánynak esélye sem volt a menekülésre.
Az apa a tévéből tudta meg, hogy mi történt Veronánál, 15 éves lánya a buszon volt. Azt már csak Veronában tudták meg, hogy a lány meghalt. A férfi a Tényeknek azt mondta:
Jobb oldalon hatodik sorban ült. Nagyjából az első 7 sor teljesen megsemmisült. Láttam Flórát, olyan traumatikus sérülései voltak, hogy nem az égésben hunyt el. Nagyjából, akik ott ültek szörnyethaltak a baleset pillanatában.
Azt is mondta, a család élete teljesen megváltozott a tragédia óta. Szeretné, ha végre megneveznék, kik a felelősek lánya haláláért.
Nagyon nehéz úgy lehajtani a fejünket esténként, hogy érezzük, hogy kik a felelősök ebben a dologban, és vígan élik az életüket a tettük súlya mellett
– mondta.
Lánya halála után a biztosító 4 millió forintot ajánlott fel szóban - erről először a Bors írt. A férfi viszont
még nem jelentette be a kárigényét, mert így automatikusan a magyar jog szerint fizetne nekik a biztosító.
Újvári Zoltán ügyvéd és kollégái 3 családot is képviselnek, köztük Lászlót is. A Tényeknek azt mondta: "A magyar bírói gyakorlat az olyan 5-8 millió forint, mondjuk szülőnként, sérelem díj, összeg. Míg Olaszországban úgynevezett sávozott rendszer működik. Minimum 170 ezer euró, maximum 400 ezer euró, tehát
50 és 120 millió forint
közötti összegről beszélgetünk."
Az olasz jog viszont csak akkor alkalmazható, ha a buszt üzelemtető cég vezetője beleegyezik abba, hogy a külföldi jog szerint történjen meg a kárrendezés.
Czakó Tibor, a Pizolit Busz Kft. ügyvezetője azt mondta, elképzelhető, hogy ők okozták a balesetet, de a katasztrófát nem.
Az ügyvezető és a tragédiában érintett családok pár héttel ezelőtt már találkoztak, de megegyezni nem tudtak.
Én nagyon szeretném, ha az olasz jog szerint sikerülne ezt a kárt rendezni. Egy perközösséget szeretnénk létrehozni. Ezt a perközösséget minden károsulttal szeretnénk, tehát nem 3 áldozat és az ő ügyvédjeikkel, akik viszont ezt elutasítják
– mondta Czakó Tibor.
Szerinte a perközösség azért lenne fontos, mert ugyanaz a célja a hozzátartozóknak és a cégnek is. A hozzátartozók azonban úgy érzik, a cégvezető nem tartja magát felelősnek a tragédia miatt.