Világszerte a gyerekek 30%-át terrorizálják társaik az iskolában. Erre szerették volna felhívni az emberek figyelmét a "Le az erőszakkal" kampány kitalálói - írja a DailyMail.
Egy olyan kísérletet végeztek, amelyben arra voltak kíváncsiak, hogy hány felnőtt fog egy fiatal fiú védelmére kelni, ha a szemük láttára piszkálja őt a többi fiatal.
Színészek játszottak el egy jelenetet, melyben az egyikük egy étteremben ülve eszik, amikor odalép hozzá a másik fiú.
"Vannak barátaid?" - kérdezi, majd megfogja a fiú üdítőjét és ráönti a hamburgerére. Aztán pedig a földre löki a fiút.
Egy nő ránéz a fiatal fiúra és megkérdezi, hogy jól van-e, majd feláll és csatlakozik hozzá.
„Mi a neved?"- kérdezi az egyik erőszakoskodó gyereket, mielőtt kezet ráz vele, majd elküldi őket.
Aztán elkezd beszélgetni az áldozattal, aki megkérdezi a nőt, hogy ő szemtelenkedett-e valakivel korábban? A nő azt válaszolja neki, hogy igen, majd hozzáteszi:
Az ideális világ az lenne, ahol, ha valaki látja, hogy valami furcsa történik, akkor ők átjönnek/odajönnek és mondanak valamit azzal kapcsolatban."
A szomorú valóság azonban az, hogy annak ellenére, hogy az orruk előtt alázták meg a fiút, majdnem minden felnőtt ülve maradt és csendben hallgatott.
A video leforgatása alatt csupán két ember ment oda a fiatal fiúhoz.
Egy férfi odalépett és kérdőre vonta a fiatalokat, hogy miért csinálják ezt az étteremben ülő sráccal, mire azok a vállukat megrántva annyit feleltek:
„Mi csak szórakoztunk!"
Erre a férfi visszakérdez:
„Csak szórakoztatok? Nos, ez nem vicces. Szóval szerintem, srácok egyedül kellene hagynotok őt most!"
Bár azt szó nélkül végignézték a felnőtt vendégek, hogy a fiút piszkálja a másik, de
amikor kicsomagolták a hamburgerüket, és látták, hogy az össze van zúzva, rögtön a kasszához léptek és kivétel nélkül mindegyik reklamálni kezdett.
Nem voltak túl boldogok és zavarba jöttek, a tönkretett hamburgerek miatt, amikor a kasszása bemutatta, hogy milyen az erőszakoskodás: összezúzta előttük is a hamburgereket.
Az alkalmazottak színészek voltak, akik megkérdezték a vendégektől, hogy egy erőszakos whoppert, vagy erőszak-mentest rendelnek-e?
Tudjuk, hogy meg kell állítanunk a gyerekek bántalmazásának a legtöbb formáját, mint a fizikait, a szóbelit, személyesen és az interneten. De először szembe kell szállnunk a gyerekek terrorizálásával" -
mondja a kampány kitalálója, Nicholáas Carlisle.
A „Le az erőszakkal" kitalálója azt gondolja, hogy az öngyilkosságok száma összefügg az iskolákban történő, évekig tartó terrorizálással, és reméli, hogy ez meg fog változni.
„Olyan erős iskolai közösséget kellene teremtenünk, ahova a diákok szeretnek bejárni, boldogok, és tovább szeretnének ott maradni"
Nicholas Carlisle azt is mondja, hogy rövid időn belül csökkenne a tanulók közötti erőszakoskodás, ha a felnőttek érzelmileg és szociálisan is megnevelnék a gyerekeket, odafigyelnének rájuk. Szerinte az iskolai lógások száma is csökkenne és sikerülne kiűzni a gyerekek terrorizálást az iskola falai közül, valamint növekedne később az egyetemi jelentkezések száma. Egy olyan helyztet teremtene, amelyben mindenki nyer.