Mint emlékezetes a Jobbik a tavalyi hatalmas bukást, és a pártelnök, Vona Gábor lemondását hozó országgyűlési választást követően, semmiből sem tanulva botrányt botrányra halmozott:
a választási kampányban elkövetett pénzügyi visszaélésék miatt közel 1 milliárd forintos büntetést kényszerült megfizetni az Állami Számvevőszéknek, ami mellett még egy komoly pártszakadás is tarkította a Jobbik életét,
hiszen a korábbi radikálisabb, még megmaradt jobboldali erőket, mint például Dúró Dórát vagy Toroczkai Lászlót, eltávolították a pártból.
A pártszakadás, valamint a Mi Hazánk Mozgalom megalakulása magával hozta a jobboldali szimpatizánsok szinte teljes elvesztését.
A bajt csak tetézte az európai parlamenti választás, amelyen a párt mélypontra került, hiszen siralmas 6,34 százalékos eredményt ért el.
Ma pedig már ott tartunk, hogy Budapesten és számos helyen az országban a Jobbik együtt indul az MSZP-vel és a DK-val, amely politikai erőknek az "eltakarítására" annak idején létrejött a párt.
Azaz végleg, és most már szemmel láthatóan eladták lelküket Gyurcsánynak és a baloldalnak néhány önkormányzati képviselői helyért.
No, de ezt az árulást érthető módon nem bocsájtották meg a szimpatizánsok, akik most már az ajánlások gyűjtése során kimutatták, hogy végképp elutasítják a baloldali fordulaton és teljes arcvesztésen, pénzügyi és morális kilúgozáson keresztülment pártot.
Így esett, hogy néhány napja kiderült, hogy a Jobbik nem tudott Fejér megyében megyei listát állítani, így a párt teljes egészében hiányozni fog a szavazólapról a megyében. A megyei listaállításhoz 1147 aláírást kellett volna összegyűjtenie a Jobbiknak, azonban ezt a lécet sem sikerült megugraniuk.
Az esetről Facebook-oldalán tett ki közleményt Molnár Krisztián, a Fidesz Fejér megyei listavezetője.
A jobboldali politikus beszámolt arról, hogy "Fejér megyében a Jobbik nem tudta összegyűjteni azt az 1147 aláírást, amely ahhoz lett volna szükséges, hogy megyei listát állítson.
Ez összesen a fél százaléka a választásra jogosultaknak Fejér megyében, akik a megyei listára szavazhatnak. Tehát közel 230 ezer megyei közgyűlési választáson szavazati joggal rendelkező választópolgártól nem tudtak 1147 érvényes aláírást összegyűjteni."
Az eset indokát is kereste a politikus közleményében, amikor kifejtette: "Immáron hivatalossá vált, hogy Fejér megyében a Jobbik, mint jelölőszervezet komolytalanná és társadalmilag elidegenedetté vált.
Politikailag teljesen megszűntek Fejér megyében, pedig a 2014. évi választásokon a FIDESZ-KDNP után a második legtöbb közgyűlési mandátumot szerezték meg az akkor induló jelölő szervezetek közül, akkoriban 20 százalékot meghaladó választási eredménnyel."
Hozzá kell tenni, hogy nem csak a Fidesznek sikerült megyei listát állítani Fejér megyében, a Jobbik az ellenzéki versenyben is nagyon alulmaradt,
hiszen a DK, az MSZP és a Momentum, sőt egy civil szervezet, a Válasz Független Civilek nevű is sikerrel gyűjtötte össze a szükséges mennyiségű ajánlást.
Már majdnem lecsengett a botrány, mikor kiderült, hogy nemcsak Fejér megyében, hanem Pest megyében sem sikerült megyei listát állítania az egykor szebb napokat látott, mára értékeiben kilúgozott, anyagilag tönkrevágott, Gyurcsányéknak behódolt pártnak.
A Jobbiknak Pest megyében sem sikerült a szükséges 4901 darab ajánlást összegyűjteni, az Index információi szerint mindössze 13 ajánlással kaptak kevesebbet a szükségesnél.
A balliberális lap cikke szerint a Jobbik fellebbezést nyújtott be a Nemzeti Választási Bizottsághoz, azonban ezzel sem az erejéről tesz tanúbizonyságot a párt,
hiszen Pest megyében is valamennyi ellenzéki vetélytársa, így az MSZP, a DK és a Momentum is leadta már a szükséges mennyiségű ajánlást, és nyilvántartásba vették a megyei listájukat.
Sok mindent elmond a Jobbik támogatottságáról az is, hogy Pest megyében 980 005 választópolgár él, amelyből mindössze 4901 szavazó támogatását kellett volna elérniük, ez sem sikerült.