Kovács Zoltán felhívta rá a figyelmet, hogy Gyurcsány Ferenc felesége - amióta kiment az Európai Parlamentbe -
szisztematikusan dolgozik Magyarország ellen.
A kormány nemzetközi szóvivője tudatta, hogy
Gyurcsányné már a sajtótájékoztatókon is félretájékoztatja a közvéleményt és a saját európai parlamenti képviselőtársait (is) a 7-es cikkely szerint zajló eljárásról, illetve más, hazánk ellen indított vizsgálatokról.
Kovács Zoltán elmondása alapján
Gyurcsányné egyszerűen hazudik ezekben a témákban.
A kormány nemzetközi szóvivője nyomatékosította,
nagy bajban lenne Magyarország, ha a bukott miniszterelnök feleségének a kommunista víziói alapján képzelnénk el az ország és Európa jövőjét
- utalva a Gyurcsánynénak és pártjának, a Demokratikus Koalíciónak (DK) az Európai Egyesült Államok hazug és megvalósíthatatlan víziójára, amely valóságalapját Kovács nullának nevezte, ahogy erre néhány napja rámutatott – szintén az Egyenes Beszédben – a jobboldali elhajlással egyáltalán nem vádolható neomarxista filozófus, Tamás Gáspár Miklós.
Kovács Zoltán ezt követően – mintegy megcáfolva Gyurcsányné álhíreit - közölte, hogy mi okoz törést a Fidesz és az EPP között.
Szerinte ezt az európai pártcsalád gyökereinél kell keresni.
Míg a Néppárt alapítói hívő kereszténydemokraták voltak, ehhez képest a mostani Néppártban egy elvilágiasodó szemléletmód van. Emiatt keletkezett egy politikai űr, amit a nevében kereszténydemokrata, de attól eltávolodó pártok hagytak maguk után, ezért igény van egy olyan politikai közösségre, ami egy valóban keresztény, valóban konzervatív irányzatot képvisel
– fűzte hozzá.
A műsorvezető kérdésére válaszolva a nyugat-európai kommunista szemlélet egyik kiemelkedő alakjaként Judith Sargentini volt holland EP-képviselő nevét említette meg, akinek zöld pártja
„kívül zöld, belül valójában vörös".
Kovács felhívta rá a figyelmet, hogy a zöld pártok „kívül zöld belül vörös" identitását Orbán Viktor miniszterelnök is felhozta a sajtótájékoztatóján.
A nemzetközi szóvivő közölte, hogy ő nem híve a „puszta komcsizásnak", de
az minimum furcsa, hogy a nyugat-európai baloldali és liberális pártok milyen megbocsátóan tekintenek a kommunisták által elkövetett bűnökre, szemben a náci vagy más diktatúrák gaztetteire.
„Ahol Karl Marxnak állítnak szobrot, ott valami komoly probléma van a politikai felfogással" - mondta Kovács Zoltán, utalva arra, hogy az Európai Bizottság volt elnöke, Jean-Claude Juncker, Karl Marx német kommunista filozófus és közgazdász születésének a bicentenáriumán részt vett Marxnak a kínai vezetés által adományozott szobrának a felavatásán, amivel mélyen megsértette a kommunista diktatúrákat megszenvedő közép-kelet-európaiak tízmillióit.