Orosz Gyula, a Jobbik Nyugdíjas Tagozatának volt országos alelnöke, és az egyeki szervezet vezetője szerint a tisztújítást követően
"bolsevista tisztogatási folyamat" vette kezdetét a párton belül.
Az új pártvezetésre utalva elfogadhatatlannak nevezte "az érdemtelen, alkalmatlan megélhetési percemberek pozicionálását."
"A mai napon kilépek a Jobbik Magyarországért Mozgalomból, egyben lemondok az egyeki szervezet elnöki, valamint a Jobbik nyugdíjas tagozatának országos alelnöki posztjáról. A tisztújító kongresszus óta eltelt időben tapasztalható, a párton belüli bolsevista tisztogatási folyamat, majd
az érdemtelen, alkalmatlan megélhetési percemberek pozicionálása számomra elfogadhatatlan.
Mint ahogy vállalhatatlan az az új irányvonal is, amely a nemzeti ügyekből való kihátrálást jelenti. Én
nem akarok a "baloldali választóknak megfelelni", ez nem fér bele az én konzervatív, jobboldali értékrendembe.
Mivel rajtam kívül még egy tagtárs kilép, így megszűnik az egyeki szervezet is" - fogalmazott.
A bakonszegi szervezet pedig azt kifogásolja, hogy Jakabék ellehetetlenítették a tisztújító kongresszuson való részvételüket. Emiatt a napokban feloszlották magukat, hozzáteszik, hogy a tagság kétharmada pedig kilépett a pártból. A következőkkel indokolták döntésüket:
"A tisztújításkor a választókerületünk vezetői azért nem engedték, hogy a megyei küldöttekkel szervezetten utazzunk a kongresszusra, mert
nem értettünk egyet Jakab Péter politikájával,
nem szavaztuk volna meg a jelöltjeit. Mivel más módon nem tudtunk eljutni a kongresszusra, így a szervezetünk képviselet nélkül maradt. Kirekesztettek bennünket a demokratikus döntéshozatalból, ami nem más, mint választási csalás! Ezt nem tűrhettük, ezért feloszlott a bakonszegi Jobbik."
A Hajdú-Bihar megyei csoportok előtt a komplett Vas megyei Jobbik feloszlott. Lábodi Gábor, a Jobbik szentgotthárdi csoportjának elnöke, megyei sajtófőnök közösségi oldalán arról írt, hogy nem kívánnak tovább asszisztálni pártjuk szétveréséhez.
"Sajnos mára
a Jobbik vezetésében mégis a diktatórikus szemlélet vált uralkodóvá, ahol a személyi kultusz, a vezetőséghez való feltétlen hűség és a kritikai vélemények elnyomása vált a mindennapok részévé.
Jakab Péter pártelnök egy érdemelvű párt jövőképéről beszélt, ezzel szemben olyan emberektől vált meg a vezetés, akik évtizedes lelkiismeretes munkát végeztek egykori pártjukban, helyükre pedig más pártoktól vagy baráti körből érkezőket emeltek ki minden lehetséges posztra.
A frissen kinevezett vezetők között vannak olyanok is, akik sajtóértesülések szerint akár bűncselekménnyel is vádolhatóak.
Ilyen vezetőkkel és szemlélettel mi nem kívánunk tovább dolgozni!" - értékeli a Jobbikban kialakult helyzetet Lábodi.
Úgy látja, a jobboldali értékek elhagyásával a saját szavazótáborukat alázzák meg.
Ők írták alá a kiáltványt:
Mint ismert, az ideológiamentességet hirdető Jakab Péter megválasztása után feloszlott a békéscsabai, a debreceni és a Maros megyei Jobbik, kilépett a pártból Bencsik János parlamenti képviselő, budapesti elnök, Szávay István volt parlamenti képviselő, Lokody Levente, a belső ellenzék vezetője, négy budapesti önkormányzati képviselő, Bogdán Szabolcs, a Jobbik debreceni elnöke, és Bana Tibor parlamenti képviselő.
Éppen ma számoltunk be róla, hogy a Jobbik-frakciónál is komoly hatalmi harcok zajlanak. A 20 évig a pártot szolgáló Szávay Lászlót távolították el megalázó módon a képviselőcsoportból.