Kitörő örömmel ünneplik Soros György magyarországi propagandaoldalai, hogy Brüsszelben Magyarország ellen hoztak ítéletet. Mint arról beszámoltunk, a nemzetek helyett az NGO-k oldalára állt Brüsszel.
Az Index az ítéletet úgy kommentálta a címoldalán, hogy "El kell törölni a civil szervezeteket és támogatóikat hátrányosan érintő jogszabályt." Majd pedig megállapították, hogy "A civil szervezetek ügye azok közé tartozik, amely miatt az Európai Néppárt is megosztottá vált a magyar kormánypárt tagságával kapcsolatban." Persze az nem egészen világos, hogy jön ide a Néppárt és a Fidesz viszonya.
A hvg pedig azzal a Brüsszelt leleplező mondattal kommentálta a döntést, hogy "az ítélet nem volt túl nagy meglepetés, hiszen az Európai Bíróság főtanácsnoka már januárban azt javasolta a testületnek, állapítsa meg, hogy a vitatott magyar szabályozás indokolatlanul korlátozza a tőke szabad mozgását". A bíróságot ugyanis egyáltalán nem köti a főtanácsnok véleménye, így semmilyen összefüggést nem lehetne felállítani a főtanácsnok véleménye és a döntés között. A hvg mondata
leleplezi az eljárás koncepciós voltát,
ahogy az is, hogy
a főtanácsnok nem bonyolította túl az ügyet: szó szerint átvette a Soros-szervezetek érvelését.
A Soros-blog, a 444 ennél is tovább megy,
azonnal fenyegetni próbálja a kormányt, azzal, hogy kötelezettségszegési eljárás indulhat.
Azt írják, ha "Magyarország az Európai Bíróság első ítélete ellenére sem cselekszik, a bizottság újabb jogsértési eljárást indíthat, és ekkor már egy figyelmeztetés után a bírósághoz fordulhat, bírság kiszabását javasolva a tagállammal szemben."
Közös pont a baloldali propagandalapokban, hogy mindegyik hosszasan idézte a magyar civil törvény elleni támadásokat, csak Soros György szervezeteinek véleményét visszhangozva.
A Századvég Alapítvány gyorselemzéséből kiderül, hogy az Európai Unió Bíróságának döntése
egyértelműen szélesebb utat nyithat a nyílt társadalom eszméjét hirdető, politikai babérokra törő lobbiszervezetek előtt az egyes uniós tagállamok belső viszonyai, valamint az európai politika befolyásolására, továbbá a nemzetállami keretek gyengítésére és bizonyos külföldi – adott esetben tengerentúli – érdekek artikulálására az európai politikai térben.
Az utóbbi fejlemény pedig nagyon tetszik azoknak a hazai baloldali propagandaoldalaknak, amelyek a törvény megszületése óta komoly lobbitevékenységet folytattak a külföldről finanszírozott civil szervezetek érdekében. A Soros-szervezetek a hazai ellenzéki médiumokban szinte mindig korlátlan és kritikátlan megszólalási lehetőséget kapnak.
Az uniós bíróság mostani ítélete egyértelműen jelzi, hogy összehangolt támadás zajlik Magyarország ellen.
Legutóbb a tranzitzónák ügyében született olyan döntés, amely mélyen sértette Magyarország érdekeit, és a határok megvédését. Most pedig az uniós bíróság egyértelműen a Soros-szervezetek pártjára állt.