Kásler Miklós professzor korábban bejelentette, hogy az Országos Onkológiai Intézet vezette nemzetközi kutatócsoport azonosította az Árpád-ház férfi tagjaira jellemző DNS-t III. Béla király csontmaradványaiból. Az intézetet vezető professzor ismertette, hogy az Árpád-ház tagjai nem finnugor, hanem egészen biztosan eurázsiai eredetűek.
Bár a tudományos eredményt többen is kritizálták a miniszter elmondta, hogy
nehéz helyzetben vannak a kritikus hangok, mert nem a szerzőket támadják, hanem a DNS-ek konfigurációját, szekvenciáját és létét, vagyis megkerülhetetlen tudományos tényeket.
A professzor továbbá ismertette, hogy a nemzetközi kutatócsoport a létező legkorszerűbb módon visszavezette az Árpád-gén kialakulását 4500 évvel ezelőttre és meghatározták, hogy ez hol történt. Ennek eredményeként kiderült, hogy a Turáni-alföld szélén, az ókori Baktriában, 4500 évvel ezelőtt alakult ki az Árpádok ősére jellemző egyedi génszakasz, majd körülbelül 2000 évvel ezelőtt az Árpádok már az Uráltól délre és nyugatra helyezkedtek el.
Az egészségügy tervezett átalakításáról elmondta a miniszter, hogy
a nemzeti konzultáció azért is fontos, mert lehetőséget nyújt az állampolgároknak, hogy ezzel kapcsolatban is nyilatkozzanak.
Továbbá hozzátette, hogy bár az ellenzék nagyon gyakran csúsztat, de a belügyminisztérium és az EMMI rengeteg szakmai szervezet véleményét kérte ki a kérdésben. Ezek közül egy a Boston Consulting amerikai, nemzetközi tanácsadó, amely a BM-nek csak és kifejezetten az egészségügy szervezeti felépítését illetően ad tanácsot. Viszont az EMMI és BM kérte a Magyar Orvosi Kamara véleményét, továbbá az orvosok, nővérek, az ápolónők, a Magyar Gyógyszerész Kamara, az országos intézetek szervezetének, a Pénzügyminisztérium, az MNB, illetve legalább 15-20 másik cégnek és szervezetnek a véleményét hallgatták még meg.
Kásler Miklós végül leszögezte, hogy
a Boston Consulting által adott tanácsok nem fogják megszabni a magyar egészségügy átalakítását, a nemzetközi cég csupán egy a rengeteg szervezet közül,
amelyek véleménye segít a minisztériumnak.
A "Miniszteri percek" videóinterjú sorozatot Kásler Miklós hivatalos Facebook-oldalán követhetik, a miniszterhez intézett kérdéseiket pedig a miniszteripercek@gmail.com címre küldhetik el.