A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNMagyarország
09:00KézilabdaBrazília-Magyarország
HUNPongrácz Bence
10:30CselgáncsIsmael Alhassane-Bence Pongracz
HUNPásztor Flóra
10:55VívásFlora Pasztor-Jacqueline Dubrovich
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
HUNMagyarország
19:30VízilabdaFranciaország-Magyarország
NyílNyíl
Vágólapra másolva!
Jeneiné Dr. Rubovszky Csilla, Belváros-Lipótváros alpolgármestere, idősügyi miniszteri biztos a Heti Tv Pirkadat című műsorában az idősek érdekében kifejtett munkájáról, az okosotthon programról beszélt.
Vágólapra másolva!

A politikus beszélt az idősek digitális ellátásáról, amelyet miniszteri biztosként felügyel. Ennek egyik eleme az okosotthon, ami kapcsán 2013 óta zajlanak kutatások, aminek keretében a 80 felettieket kérdezik meg, hogy a házi segítségnyújtás keretében, ami önkormányzati feladat, milyen szolgáltatásokra lenne igényük, amik segítségével otthon tölthetik el a nyugdíjas éveiket. A beérkezett válaszok azt mutatták, hogy a biztonságuk, egészségük megőrzése mellett a magány enyhítése volt a leggyakoribb igényük. Egyre több ilyen idős polgára lesz az országnak, ez jelentős kihívást jelent a családoknak, az ellátórendszernek, ezért kénytelenek voltak a modern kor technológiáját is segítségül hívni. Legelső körben a jelentkező időseket megtanították a számítógép használatára, infokommunikációs játékok megismertetésére, valamint bekapcsolták hozzájuk az ORFK erre specializálódott programját is, az őket ért esetleges bűncselekmények megelőzése érdekében. A koronavírus-járvány alatt online viziteket szerveztek számukra.

Jeneiné Dr. Rubovszky Csilla hozzátette, már közel félezer településen fut ez a program, több mint száz diszpécserrel. Minderre a programra, ami a jelenlegi tervek szerint 2022. decemberéig fut, a forrásokat a Belügyminisztérium biztosítja. A programban közfoglalkoztatottak dolgoznak, akik a beállásuk előtt egy képzésen vesznek részt, informatikai ismereteket, szociális érzékenyítő tanulmányokat folytatva. Azt is tudni kell, hogy a házi segítségnyújtás rendszere itthon is a nemzetközi példák szerint működik, azaz két részre oszlik az egész, személyes gondoskodásra és szociális segítésre, ez utóbbihoz nem kell szakmai előmenetel, hiszen ez alatt a takarítást, bevásárlást, a gyógyszerek kiváltását lehet érteni.

A teljes beszélgetést itt olvashatják.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!