Borbély Lénárd közösségi oldalán hívta fel a figyelmet, hogy Csepel Önkormányzata csatlakozik a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom nevű civil szervezet kezdeményezéséhez.
A főváros XXI. kerületének kormánypárti polgármestere közölte, hogy
a szivárványos helyett mi a babazászlót tűztük ki a polgármesteri hivatalra. Ezzel is azt üzenve, hogy mi a nemzet gyarapodásában, a családban, a gyerekek megszületésében hiszünk.
Borbély Lénárd hozzátette: „A hálószoba titkai mindenki magánügye. Ez nem lehet propaganda tárgya. Minden ember méltóságát tiszteletben tartjuk. Mi abban hiszünk, hogy a család egy férfi és egy nő közösségén alapul, a gyermekvállalás pedig a boldogságot és a jövőt jelenti".
Egyúttal azt kérte minden csepelitől, hogy most, az iskolakezdés előtt is, kiemelten figyeljenek a gyerekekre.
A jobboldali városvezető utolsó mondatában vélhetően arra utalt, hogy a külföldi adófizetők euró- és dollármilliárdjain kitartott LMBTQ-mozgalom, és az általa propagált gender ideológia elsősorban a fiatalokat célozza meg.
Borbély Facebook-bejegyzésében párhuzamba állította a jobboldal családcentrikusságát azzal a ténnyel, hogy Budapest baloldali főpolgármestere, Karácsony Gergely és több baloldali kerületi vezető
a szivárványos zászlót tűzte ki az általuk vezetett hivatal épületére.
Ráadásképpen
Karácsony levetette a Fővárosi Önkormányzat épületéről még a Tarlós István korábbi főpolgármester által kitűzetett székely zászlót.
Kihelyezte a szivárványos zászlót Erzsébetváros gyurcsányista polgármestere, Niedermüller Péter is.
A példát követte Újbuda DK-s vezetése, a momentumos irányítású Terézváros, Ferencváros és Józsefváros is.
Természetesen az MSZP-s polgármester által irányított Zugló sem maradhatott ki.
Hétfőn interjút adott a Mandinernek Skrabski Fruzsina, a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom elnöke. Skrabski Fruzsina arra buzdította az önkormányzatokat és a vállalatokat, hogy
helyezzék ki az épületükre a babazászlót.
A babazászlót a családbarát mozgalomtól egyébként bárki megrendelheti, aki egyetért a céljaikkal, tehát civilek is.
A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom fő célkitűzése, hogy megszülessenek a kívánt gyerekek.
Küldetésüknek tekintik, hogy olyan feltételeket teremtsenek, melyek ezt elősegítik. Egy nyüzsgő, közösségekkel teli társadalmat képzelnek el, ahol a gyerek érték.
Továbbá fontos számukra, hogy mindenki, aki családban gondolkodik, családban él, boldoguljon az életében, minőségi kapcsolatokban gazdagodjon, ugyanakkor tartalmas közösségi életet is éljen.