Balog Zoltán lett az új dunamelléki református püspök

Kertész Imre emléktábla avatás Ünnepi beszédet mond: Balogh Zoltán (emberi erőforrások minisztere)
88. születésnapja alkalmából Kertész Imre emléktáblát avattak a II. kerületi Török utca 3. szám alatt, ahol az író 1954 és 1991 között élt és alkotott. Az avatóünnepségen Balogh Zoltán, az emberi erőforrások minisztere méltatta az irodalmi Nobel-, Kossuth-, Herder- és József Attila-díjas magyar író munkásságát.
Vágólapra másolva!
Balog Zoltánt választotta püspökévé a Dunamelléki Református Egyházkerület - közölte a Magyarországi Református Egyház kommunikációs szolgálata csütörtökön.
Vágólapra másolva!

Az egyházkerületi főgondnoki tisztséget az újraválasztott Veres Sándor tölti be. Megbízatásuk hat évre szól.

88. születésnapja alkalmából Kertész Imre emléktáblát avattak a II. kerületi Török utca 3. szám alatt, ahol az író 1954 és 1991 között élt és alkotott. Az avatóünnepségen Balogh Zoltán, az emberi erőforrások minisztere méltatta az irodalmi Nobel-, Kossuth-, Herder- és József Attila-díjas magyar író munkásságát Fotó: Mudra László - Origo

November 28-ig tart a tisztújítás

Az egyházkerületi választáson két püspökjelölt indult.

  • Balla Péter, a Károli Gáspár Református Egyetem korábbi rektora a szavazatok 33 százalékát, 99 szavazatot,
  • míg Balog Zoltán, korábbi emberierőforrás-miniszter, a Budapesti Németajkú Református Egyházközség lelkipásztora a szavazatok 67 százalékát, 200 szavazatot kapott a presbitériumoktól - olvasható a közleményben.

Az egyházkerület főgondnoki tisztére a hivatalban lévő Veres Sándort, valamint Kovács Levente egyetemi tanárt, a Bankszövetség főtitkárát jelölték. Veres Sándor a szavazatok 67 százalékát, 197 szavazatot, Kovács Levente a szavazatok 33 százalékát, 103 szavazatot kapott.

A Dunamelléki Református Egyházkerület korábbi püspöke, Szabó István három cikluson, 18 éven keresztül vezette az egyházkerületet.

Az MRE négy egyházkerületében november 28-ig tart a tisztújítás. A négy püspök közül várhatóan a jövő februári zsinaton választják meg a zsinat lelkészi elnökét.

Balog Zoltán a Parokia.hu oldalon olvasható életrajza szerint 1958-ban született Ózdon. A Debreceni Református Gimnáziumban érettségizett 1976-ban. Magyarországi és külföldi teológiai tanulmányok után, 1983-ban Maglódon és szórványgyülekezeteiben kezdte lelkészi szolgálatát. 1987-től ösztöndíjas volt Németországban.

1989 őszén tábori lelkészként az NDK-ból menekültek között szolgált. 1989-től a budapesti Németajkú Egyházközség beosztott lelkésze, 1996-tól megválasztott lelkésze.

Tanított óraadóként a budapesti teológián, vallástanárként a Baár-Madas Református Gimnáziumban. A Bonni Egyetem Ökumenikus Intézetében három évig volt tudományos munkatárs.

Egyházpolitikai tanácsadóként, majd miniszterelnöki főtanácsadóként dolgozott.

2006-tól 12 évig szüneteltette lelkészi szolgálatát, mert országgyűlési képviselővé választottak.

2010-től a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára, 2012 és 2018 között az emberi erőforrások minisztere, 2003-tól a Szövetség a Polgári Magyarországért Alapítvány főigazgatója, majd a kuratórium elnöke.

31 évvel ezelőtt elvált. Második feleségével harminc éve élnek együtt, 5 gyermek szülei, 8 unokájuk van.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!