A nő 2017 szeptemberében ismerkedett meg egy gyulai hivatalban egy ügyintézőként dolgozó férfival. A nő az ügyintézés után beszélgetni kezdett vele, és személyes problémáira hivatkozva pénzt kért tőle gyógyszerre, illetve tűzifára, de a férfi nem adott neki.
Néhány hét múlva a nő ismét megjelent a férfi munkahelyén, és a
azzal fenyegette meg, hogy ha nem ad neki pénzt, a rendőrségen feljelenti szexuális erőszak miatt.
A férfi ijedtében ezért legalább 5.000 forintot adott neki. A nő azonban nem érte be ennyivel,
2019 márciusáig 20-30 alkalommal kereste meg a férfit a munkahelyén, aki a fenyegetés miatti félelmében minden alkalommal adott neki 5.000-10.000 forintot, tehát összesen legalább 200.000-et.A férfi munkaviszonya 2019 márciusában megszűnt.
A nő ezt követően többször megjelent a hivatalban és a férfi munkatársainál, főnökénél érdeklődött az elérhetőségei után, de nem árulták el neki. Ám valahonnan megtudta, hogy a felesége hol dolgozik. Így
2019. november 7-én reggel megjelent a feleség munkahelyén, és azt állította neki, hogy a férje 250.000. forinttal tartozik neki, és megfenyegette,
hogy ha a pénzt nem fizetik meg még aznap, akkor nagyobb összegű követelést fog érvényesíteni bírósági perben, és közölte, hogy a
férje 10 évre börtönbe fog kerülni.
Azt is mondta, hogy most megy a kórházba, a pszichiátriára, és ha 11 óráig nem kapja meg a pénzt, olyan dolgokat fog állítani, amiért a kórház hivatalból értesíteni fogja a rendőséget.
A nő ezután még többször felhívta az asszony, és követelte a pénz és a pénz megfizetését. Egyik alkalommal azt állította, hogy a rendőrség bejárata előtt van, de ha a férfi megígéri, hogy másnap átutalják a kért összeget, nem tesz feljelentést.
A nő ezután felkereste őket lakóhelyükön, illetve a feleség munkahelyén két alkalommal is, de azok nem fizettek, ehelyett értesítették a rendőrséget.
Az ügyészség a nővel szemben börtönbüntetés, illetve 200.000 forintos vagyonelkobzás kiszabását javasolta, emellett azt is, hogy kötelezzék a 155.000 forintos bűnügyi költség megfizetésére.