A baleset hajnali 4 óra 55 perckor történt az M7-es autópálya 70-es kilométerénél, a Budapest felé vezető oldalon.
A balesetet szenvedett jármű Horvátországban nyaraló magyar turistákat szállított.
A buszt egy külföldi nyaralásokat szervező magyar utazási iroda, a Volmer-Tours Kft. bérelte.
A társaság név nélkül nyilatkozó munkatársára hivatkozva több lap azt írta, a balesetben meghalt a buszvezető is. Szabó Roland a RoliTúra vezetője kérdésünkre azt mondta, ők szervezték az egynapos horvátországi utat, a magyarokból álló csoport péntek este indult Budapestről és egy napot töltöttek a Krk-szigeten található Baska településen, ahonnan szombat éjjel indultak vissza a magyar fővárosba.
A buszon 56 utas volt, közöttük két gyermek, a sérülteket a legfrissebb információk szerint a helyszíni ellátás után Siófokra, Veszprémbe, Székesfehérvárra és Budapestre vitték kórházba. Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője megkeresésünkre azt mondta, hogy a halálos áldozatok között nincs gyerek, ugyanakkor a könnyebb sérültek között két tizenéves fiatalt is elláttak.
Az M1 vasárnap délutáni tudósítása alapján Siófokon egy sérültet kezelnek életveszélyes állapotban – őt többszörös sérülésekkel kezelik – további két ember szorul még ápolásra, nyolcat pedig hazaengedtek.
A székesfehérvári kórházba húsz embert vittek a mentők, akik közül 17 könnyű sérültet azóta hazaengedtek.
A Fejér Megyei Hírlap megkeresésére a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház szóvivője azt mondta, 20 sérültet szállítottak intézményükbe. Tizenheten könnyebb sérüléseket szenvedtek, a kezelőorvosok az ellátásukat követően őket hazaengedték. Három beteg szorul kórházi kezelésre, közülük ketten bordatörést és mellkasi zúzódást szenvedtek, egy pácienst combnyaktöréssel kezelnek orvosaik a Szent György Kórházban.
Egy csattanásra riadtam fel és arra, hogy a busz nekiütközik a szalagkorlátnak, hosszan végig húzza azt, majd felborul.
– mesélte a Blikknek egy, a buszon utazó asszony.
Jajgatás, kiabálás verte fel a csendet. A pánikot csak fokozta, hogy koromsötét volt, senki nem tudta mi történt. Az utasok sikoltozva kértek segítséget, teljes volt a zűrzavar. Nekem az arcom sérült, kiesett a fogam, a hátamat is megütöttem, még most is csupa vér.
Az asszonyt és keresztlányát végül a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül. Mint mondta, a sofőrök a tragédia előtt félórával Balatonlellén cseréltek, ezért biztos benne, hogy nem a fáradtság okozta a bajt. A Kisalföld olvasója úgy értesült egy a buszon utazó személytől, hogy a jármű durrdefektet kapott, ennek következtében vált irányíthatatlanná.
A baleset körülményei egyelőre tisztázatlanok.
Az M1-nek nyilatkozó Bell Márton igazságügyi szakértő hangsúlyozta, hogy a balesethez vezető okok kiderítése hosszú folyamat lesz. Úgy vélekedett, hogy a baleset hátterében a járművezető esetleges elalvása, rosszulléte vagy műszaki probléma is állhat.
Hozzátette, hogy az autóbuszokra vonatkozó jelenlegi általános előírások megfelelőek, a járművezetőkkel kapcsolatos szabályokon lehetne szigorítani, amit a veronai buszbalesetnél is vizsgáltak már.
Az Országos Mentőszolgálat szóvivője, Győrfi Pál elmondta: 17 Fejér megyei és a környező megyékből küldött egység vett részt a mentésben
Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-oldalán fejezte ki részvétét a baleset áldozatai családjainak, a sérülteknek pedig mielőbbi felépülést kívánt.
Az M7-es autópálya Budapest felé vezető oldalán 15 óra 30 perc után indulhatott meg újra a forgalom.