Piero Marini úgy fogalmazott: "Mindnyájan eljöttünk ide, az oltár köré, különböző kultúráinkkal és hagyományainkkal" (...), hogy megújítsuk a hit és a testvéri közösség egyszerű és erős gesztusát.
Ma valósággá lesz a "nyitott kapu egyházának álma", amelyről Ferenc pápa az Evangelii Gaudium kezdetű apostoli buzdításában írt.
A hívek, miután magukhoz vették az "élet kenyerét", visszatérnek otthonaikba, iskoláikba, hivatalaikba, hogy másokat gyógyítsanak, felemeljenek és segítsenek, a béke szavaival és a kiengesztelődés tetteivel forduljanak embertársaikhoz - mondta.
Isten szent lelke "ma ismét bátorságot csepegtet belénk, hogy Jézus módjára odaálljunk a világ elé".
Ő megmutatta az utolsó vacsorán, hogy "nem uralkodnunk kell, hanem szolgálnunk, nem a világ nagyjaihoz tartozunk, hanem az Isten országa kicsiny fiaihoz, nem vagyunk a dolgok urai, csak zarándokok" - hangoztatta Piero Marini.
Az üdvösség, amely az eucharisztiából fakad, ezáltal "eucharisztikus kultúrává" válik, amely képes arra indítani a jóakaratú férfiakat és nőket, hogy lépjenek oda a szegényekhez, dolgozzanak a békéért, őrizzék és gondozzák a teremtett világot, legyenek nagylelkűek az ökumenikus párbeszédben és osztozzanak a nehézségekben.
Vasárnapról vasárnapra ugyanis "arra kapunk hívást, hogy vegyük magunkhoz a teljes Krisztust a szentségben, a szeretetben és a küldetésben"
- fogalmazott.
Piero Marini végül reményét fejezte ki, hogy az Európa szívének közepén ünnepelt statio orbisból élő víz fakad, amely képes meggyógyítani a keresztény közösségeket szerte a világon.