Menczer Tamás elmondta: ez egy adóemelést jelentene, márpedig "ez a kormány nem az adóemelés, hanem az adócsökkentés kormánya".
Felhívta a figyelmet, hogy a társasági adót akkor kellene 9 százalékról 15 százalékra emelni, amikor a szomszédban háború van, az energiaárak elszabadultak és az infláció magas, ez a javaslat a magyar kormány számára elfogadhatatlan. Ráadásul eredetileg úgy volt, hogy ez olyan globális digitális technikai cégekre is vonatkozna, amelyek "nem szeretnek" adót fizetni. Ez a rész viszont kikerült a javaslatból, s így csak a termelőcégekre vonatkozna - ismertette az államtitkár, kiemelve:
ezt nem tudják támogatni, hiszen ez a magyar emberek munkahelyét veszélyeztetné.
Kitért arra is, arról volt szó, hogy ezt az adót egységesen vezetik be a világon, de nem látni, hogy Európán kívül más ország "előreszaladna" ebben.
A lassan 120 napja tartó ukrajnai háborúval kapcsolatban azt mondta: a háború biztonsági, gazdasági, energetikai, inflációs kihívást, fenyegetést jelent. Minden kihívásra a béke jelenti a választ - szögezte le. Különösen fontos ez Magyarország számára, hiszen a szomszédos Ukrajnában van háború, ott, ahol nagy számú magyar közösség is él - hangsúlyozta az államtitkár.
Menczer Tamás a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában is kiemelte, hogy
a globális élelmiszer-ellátást is veszélyezteti a háború. Márpedig, ha például a gabonaellátás veszélybe kerül, újabb migrációs hullámok indulhatnak el, és ezzel nőhet a terrorfenyegetettség is.
Ezért Magyarország mindent megtesz, hogy - például a gabonaszállítás segítésével - a globális krízist enyhítse - fűzte hozzá.
Menczer Tamás azt mondta: a NATO álláspontjával is megegyezik a magyar álláspont, mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy a háború ne lépjen túl Ukrajna határain, és
meg kell előzni egy konfliktust az atomhatalom Oroszország és a NATO között.
Magyarország és a kárpátaljai magyarok érdekében döntött úgy a kormány, hogy nem küld katonákat, fegyvereket Ukrajnába - mondta az államtitkár, megjegyezve: ha a baloldal került volna hatalomra, veszélybe került volna mindez, hiszen az ő miniszterelnök-jelöltjük azt mondta: képes lenne katonákat és fegyvereket küldeni, "háborúba vinni az országot", továbbá olyan szankciókat támogatni, amelyek veszélybe sodornák a magyar gazdaságot.