A megyei önkormányzati képviselők választásán induló pártoknak, szervezeteknek minimálisan összegyűjtendő ajánlásokat is magánokirat sorozatos hamisítása útján adták le az eddig napfényre kerülő információk tanúsága szerint. A feljelentés tárgyát képező anyagokat egy CD-n egy postaládában helyeztek el, amelyen a 2019-es önkormányzati választás megyei ajánlásai voltak felmásolva. Ezt a hatályos törvények értelmében 90 nap után meg kellett volna semmisíteni, amit azonban valaki lemásolt. Az ajánlóíveket a jobbikos Salamon Gergő gyűjtötte, amelyen több száz név van feljegyezve. A kompromittáló információt vélhetőleg belső leszámolás eredményeként szivárogtatták ki Jobbikos belső körök Hajdú-Bihar megyében.
Az ívek tízesével vannak és az összeset Salamon Gergő töltötte ki, aki jelenleg a baloldal jelöltje a Hajdú-Bihar megyei 3. sz. országgyűlési egyéni választókerületben.
Információnk szerint Téglás városában gyűjtöttek aláírásokat a Fidesznek, és olyanok is írtak alá, akik már korábban aláírtak, de állításuk szerint 2019-ben nem írtak alá a Jobbiknak, mint ahogy szerepelnek az íveken a bedobott CD-n. A mostani fideszes ajánlásokat a 2019-es jobbikos ívekkel összevetve pedig egyértelműen látszik, hogy az emberek aláírása döntően különbözik a két íven egymástól.
Többen jelentkeztek, akik elmondták, hogy egyáltalán nem adták korábban a nevüket a kérdéses ívekhez, nem támogatták sem a jobbikot, sem Salamon Gergőt. Négyen a rendőrségen is tanúskodtak ezügyben.
Az íveken egyértelműen látszik az, hogy valaki az összeset azonos írással töltötte ki és írta alá az emberek helyett. Tehát elmondható, hogy a 2019-es helyi önkormányzati választás során a Jobbik ajánlóívein hamis aláírások szerepelnek.
A hamis aláírások kérdése Hajdú-Bihar megyében a megyei lista ajánlásához felhasznált ajánlóívek kapcsán merült fel. A baloldal jobbikos jelöltje, Salamon Gergő azzal dicsekedett, hogy néhány óra alatt, már szombaton délre leadta a szükséges ajánlások közel kétszeresét, meglehet, hogy ugyanúgy,
mint 2019-ben csalással összeállított ajánlóíveket adott le, valójában hamisított ajánlásokkal szerzet jogosultságot az április 3-i országgyűlési képviselői választáson történő indulásra.
Számos ember szerint megdöbbentő és hihetetlen, hogy a Jobbik úgy jutott be a megyei testületekbe is, hogy ilyen hamis aláírásokat kreáltak.
Felmerül az is, hogy ha az emberek nem írták alá valójában, honnan tudták a helyes adatokat, honnan van meg a személyi számuk, lakcímük, a nevük, hiszen ehhez valami listával is kellett rendelkezniük az érintetteknek.
Mivel a 2022-es országgyűlési választások során az ajánlások gyűjtésére nemrég került sor, alapos a gyanú arra vonatkozóan, hogy Salamon Gergő, a baloldal jelöltje az április 3-is országgyűlési képviselő-választáson jelöltté váláshoz szükséges ajánlások begyűjtése során is alkalmazta ezt a módszert.
A tömeges hamisítás esetén felmerül a választás rendje elleni bűncselekmény gyanúja is, ezért a Választási Bizottságnak együtt kellene működnie a nyomozóhatósággal, hogy ne vehessen részt a választáson jogtalanul, vagy a jelöltté váláshoz szükséges ajánlásokat jogtalan körülmények között teljesítő jelölt.
A mentelmi joga azonban védi Salamon Gergőt a választás napjáig, így a nyomozóhatóság csak az után végezheti felderítő munkáját.
Az ügyben feljelentést tettek hamis magánokirat felhasználásának a vétsége, választás, népszavazás és európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűncselekmény és személyes adattal visszaélés vétségének alapos gyanúja miatt.