A rendőrök, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől, és az NVSZ-től kapott adatok és információk alapján újabb olyan cégeket azonosítottak be, akik
nagy értékben, jogosulatlanul igényeltek vissza állami támogatásokat gyógyászati segédeszközök után.
Ebben az elkövetői körben összesen tizenheten voltak érintettek: 6 orvos, 8 cégvezető és 3 alkalmazott.
Az ortopéd orvosok közül kettő szegedi, egy makói, egy szigetszentmiklósi, egy szekszárdi és egy budaörsi, míg a segédeszközöket gyártó cégek vezetői többségében szegediek, de van köztük egy ceglédberceli és egy budapesti is.
A gyanú szerint a szakorvosok
a betegfelhajtók által hozott páciensek számára a legnagyobb állami támogatású eszközöket írták fel attól függetlenül, hogy a betegnek szüksége volt-e rá vagy sem. Majd az ezek után járó állami támogatásokat jogosulatlanul visszaigényelték.
A nyomozók a gyanúsítottak számlájáról, illetve tőlük készpénzben összesen közel 80 millió forintot foglaltak le. Míg vagyonvisszaszerzés keretében további több mint 70 millió forintnak megfelelő vagyont vontak el, illetve zároltak.
A TEK műveleti egységeire azért volt szükség az elfogások során, mert több elkövető engedéllyel tartott lőfegyverekkel rendelkezett.
Az ügyben eljáró rendőrök mind a tizenhét elfogott embert – köztük hat nőt – gyanúsítottként hallgatták ki jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás, valamint közfeladati helyezettel visszaélés miatt.
Hárman szabadlábon védekeznek, egy orvos bűnügyi felügyelet alatt áll, míg tizenhárm embert őrizetbe vettek, és kérték a letartóztatásukat.
Jelenleg az ügynek 26 gyanúsítottja van.