A kormany.hu-ra feltöltött összefoglaló szerint a fogyatékossággal élő személyek világnapja alkalmából szervezett Érték Vagy! Gálán bejelentette az államtitkár, hogy
újabb elemmel bővül az Érték vagy! program: elkészült egy album, amely képekben mutatja be az ország különböző helyszínein, különböző munkakörökben dolgozó megváltozott munkaképességű emberek mindennapjait.
Az albumnak nem a társadalmi érzékenyítés a célja, inkább az információátadás, az ismeretterjesztés, az élethelyzetek bemutatása.
Fülöp Attila elmondta, hogy 2010-ben a megváltozott munkaképességű embereknek csupán 18 százaléka dolgozott, mivel az állam "rossz szocializációt" követett, amely "a segélyek könnyű, de kiszolgáltatott világába sodort sokakat". Az államtitkár kiemelte, hogy
jelenleg majdnem minden második megváltozott munkaképességű ember bérből és jövedelemből tartja el magát és családját, a foglakoztatási ráta pedig ebben a célcsoportban 50 százalékra nőtt.
A kormány továbbra is azért dolgozik, hogy még több segítséget nyújtson, és még több akadályt hárítson el azon emberek életéből, akiknek a legnagyobb szükségük van erre - hangsúlyozta Fülöp Attila.
A 2023-as év Érték Vagy! díjazottjai az alábbiak:
Fülöp Attila a közösségi oldalán írt arról, hogy az Érték Vagy! programot 2020-ban hozták létre a foglalkoztatás, felelősségvállalás és közösségépítés jegyében.
A céljuk, hogy ráirányítsák a figyelmet a megváltozott munkaképességgel dolgozók helyzetére.
Minden egyes álláshely, minden egyes munkakör, amelyet megváltozott képességgel bíró - de dolgozni képes és akaró - munkavállaló tölt be, kétszeres értéket hordoz magában: egyrészt gazdasági értéket, hiszen a munkaszerződések üzleti döntésekből születnek; másrészt közösségi szolidaritásvállalást, felelősségvállalást.
2010-ben a megváltozott munkaképességű emberek csupán 18%-a dolgozott. Azaz kevesebb, mint minden ötödik fogyatékossággal, tartós betegséggel élő ember tudta magát és családját bérből és jövedelemből eltartani. Az állam részéről volt egy rossz szocializáció, az ön és közbecsapás minősített esete, mely a segélyek könnyű, de kiszolgáltatott világába sodort sokakat, ahelyett hogy a munkához segítette volna őket.
Az ehhez szükséges melót a baloldali kormányzás nem vállalta fel, nem végezte el.
Ezzel szemben ma már majdnem minden második megváltozott munkaképességű ember bérből és jövedelemből tartja el magát és családját. A foglalkoztatási ráta ebben a célcsoportban közel 50%-ra nőtt.
Magyarországon az elmúlt évtizedben 1 millió fővel nőtt a foglalkoztatottak száma.
Büszkén mondhatjuk, hogy a legnagyobb mértékű – 150%-os bővülés - pont az egyik legnehezebb munkaerő-piaci helyzetben lévő célcsoport, a megváltozott munkaképességűek körében következett be.
A magyar kormány továbbra is azért fog dolgozni, hogy még több munkahelyet hozzunk létre, még több segítséget nyújtsunk, még több akadályt hárítsunk el azoknak az embereknek az életéből, akiknek erre a legnagyobb szükségük van.