Magyar Péter weboldalán egy olyan külföldi cég szerepel adatkezelőként, amely feltűnt korábban az összes aktivistáskodó baloldali szervezet mögött. Magyar új szervezete kapcsolatba hozható azokkal a cégekkel, akik a 2022-es kampányban az amerikai dollárok becsatornázásában is nagy szerepet játszottak.
Ahogy azt a Magyar Nemzet feltárta, a talpramagyarok.hu weboldalról kiderült, hogy Magyarék adatkezelője mögött álló egyik cég a Datadat bécsi szervezete. Ennek a bécsi cégnek a többségi tulajdonosa viszont egy olyan amerikai cég, aki aktívan közreműködött például Barack Obama és más baloldali amerikaiakkampányában. Az alábbi cikkben a Tűzfalcsoport felvázolja a magyar baloldal és az amerikai baloldal közti mély összefonódásokat, érintve Magyar Pétert is.
Magyar Péter szervezetének weboldalán, a talpramagyarok.hu-n adatkezelőnek egy bizonyos ESTRADOS.EU és LUNDADONATE.org nevű adománygyűjtő felület volt feltűntetve (a cikk megírása idején épp megpróbálták Magyarék eltűntetni a nyomokat.)
Ez csak azért érdekes, mert az Estrados.eu nem más, mint Bajnaiékhoz és Gyurcsányékhoz (Pontosabban Ficsor Ádám és Szigetvári Viktor) köthető cég a DATADAT leányvállalata.
Tehát a Magyar Nemzet helyesen jutott arra a következtetésre, hogy a Datadat-kör egyértelműen felsejlik a weboldal adatkezelési tájékoztatójában.
Az Estrados nevű cégről bizonyítható, hogy Bécsben működik és főleg a progresszív politikai mozgalmak felfuttatására koncentrál. Ügyvezetője Bajnai Gordon kormányának korábbititokminisztere, a Datadat-cégcsoport vezető figurája, Ficsor Ádám.
Az Estrados azt állítja magáról, hogy mikroadomány-gyűjtési kampányok indításával is foglalkoznak, „mert hiszünk abban, hogy az „Egy eurós forradalom” megváltoztathatja Európa politikáját.” Sok más országban is vannak képviselőik, Spanyolországtól Lengyelországig és Németországig.
Közelebbről megnézve a céginformációs rendszert, látható, hogy az Estrados nevű cégnél a DATADAT szerepelwebcímként, nem véletlenül, hiszen az Ficsor másik cége.
Egyértelmű a kapcsolat a Datadat és Magyar Péter új mozgalmának az adatkezelője, az Estrados között, azon túl, hogy a két szervezetnek ugyanaz a vezetője – Ficsor Ádám – az utóbbinak még a bécsi cégjegyzékben is a datadat.at van megadva webcímként.
A bécsi székhelyű Datadatnak viszont két tulajdonosa van. A kisebbségi tulajdonos Szigetvári Viktor és Ficsor Ádám, a többségi tulajdonos pedig az amerikai Higher Ground Labs Fund III LP, ami viszont a Demokrata Párthoz kötődik. Ez abból a dokumentumból derül ki, amit a Magyar Nemzet hozott nyilvánosságra.
Az Estratos Digital, ami Magyar Péterék adatkezelője a Datadat tulajdonában van, ami viszont a Higher Ground Labs Fund III LP tulajdona (Eigentümer).
Ez a cég, a Datadattal közösen explicit módon feltűnt a 2022-es választási kampányban is. Összefoglalva a fentieket, két állításra van bizonyítékunk:
1. A Ficsor-Szigetvári kör, akik érintettek voltak a 2022-es baloldali választási ügyben közös céget alapítottak baloldali amerikaiakkal.
2. Az amerikai tulajdonú cég leányvállalata, a bécsi Datadatpár nappal ezelőttig – amíg Magyar Péterék nem törölték a weboldalukról – lásd fenti képernyőmentés – feltűnt a talpramagyarok.hu-n is.
Mindebből pedig az következik, hogy a magyar baloldal ezer szállal be van kötve az amerikai baloldalhoz. Elég csak megnézni a Higher Ground Labs Fund III LP-t.
Ez a cég eleve azért jött létre 2017-ben Donald Trump elnökké választása után, hogy segítse a Demokrata Pártot és modern kommunikációs eszközökkel minél több demokrata párti szavazót mozgósítsanak.
A szervezet vezetői Betsy Hoover, Andrew McLaughlin és Shomik Dutta, akik Barack Obama korábbi amerikai elnök közelében munkálkodtak, az elnökválasztási kampányaiban vettek részt. Korábban a jobboldalisággal egyáltalán nem vádolható 24.hu-nak is gyanússá vált a Ficsor-Szigetváris amerikai cég, próbálták kideríteni, hogy ki lehet a vállalat végső tulajdonosa, de nem jártak sikerrel.
A Tűzfalcsoport viszont talált egy 2021-es közleményt, amelyben az amerikai cég vezetői leírják, hogy befektetnek a Datadatba.
Ők a Ficsor-Szigetvári cégre szoftvercégként hivatkoznak. Azt írják, hogy:
a Datadat megoldásai az olyan késztermékektől, mint a WinWith.Me, a politikai vezetőknek szánt Messenger, egészen a testre szabott átfogó digitális megoldásokig terjednek. A Datadat 2016-os indulása óta számos választási kampányhoz nyújtott szolgáltatásokat világszerte. A Datadat a Higher Ground Labs harmadik nemzetközi befektetése a politikai technológiai startupokba.
A közleményből kiderül, hogy a Datadat hozzáférhetett az amerikai cég tanácsadó testületéhez is, amely kampányszakértőket, technológiai gurukat, vállalkozókat és befektetőket foglal magában.
Csapatunk nagyon izgatott a lehetőség miatt, hogy együtt dolgozhatunk a Higher GroundLabs-szal a Datadat bővítése és tevékenységünk további piacokra való kiterjesztése érdekében.
Ez a befektetés lehetőséget ad arra, hogy segítsük a progresszív vezetőket a támogatókkal való kapcsolatteremtésben, az alulról építkező energiát mozgósítsuk, és támogatásukat kis adományokon keresztül irányítsuk
– mondta Ficsor Ádám, a Datdat alapítója és vezérigazgatója. A Higher Ground Labs 2017 óta több mint 50 millió dollárt (18 milliárd forintot) telepített három alapra.
Érdekességképpen fontos megjegyezni, hogy Márki-Zay Péter kampányában gyakran tűntek fel amerikai tanácsadók, illetve híressé vált a magyar nyelven nehezen értelmezhető SMS-kampányuk is. Tehát a Datadat és a Higher Ground Labs között minden bizonnyal aktív kapcsolat lehetett.
Korábban a Tűzfalcsoport volt az, aki megírta, hogy gyanús amerikai szervezetek segítségével gyűjt pénz a magyar baloldal. Ez a LUNDA nevű adománygyűjtő felület volt, amelyik feltűnt Magyar Péterék adatkezelési tájékoztatójában is. Ezt a felületet az Estratos Digital (Datadat) alapította.
A Lunda egy pénzgyűjtő oldal és feltűnik a teljes magyar baloldali szcénában. Ezt használja (használta) Magyar Péter, Gyurcsány Ferenc pártja, a Mérce, a NoÁr és még a Tanítanék Mozgalom is.
A fenti tények egy irányba mutatnak. Az amerikai baloldal létrehozott egy bonyolult és szerteágazó cégstruktúrát, amely magába foglal technológiai és tanácsadói cégeket is. Ezeket pedig a magyar baloldal rendelkezésére bocsájtotta. Világos, hogy nemcsak pénz érkezhetett a tengeren túlról, hanem tudás, technológia és tanácsadók is. A Datadat játszotta az összekötő szerepet, amelynek a bécsi cégét amerikaiak tulajdonolták és aztán bonyolult alvállalkozások és leányvállalatok sokaságával különféle magyar szervezeteknek segítettek.
Az amerikai baloldalhoz köthető infrastruktúra, ami korábban Márki Zay Pétert és a Datadatot pénzelte, szinte a teljes magyar baloldali hálózatba be van kötve. Ez az amerikai és Gyurcsány-féle infrastruktúra most Magyar Péter szervezetei körül mozgolódik. A globális baloldal továbbra sem tett le Magyarország megszerzéséről.