Az autó sofőrje és utasa azt állították, hogy nem szállítanak illegális terméket, csak azt ami a fuvarlevélen szerepel. Ennek ellenére a NAV járőrei fekete zsákokban és nejlonnal körbetekert dobozokban
562 darab Gucci, Boss, Tommy Hilfiger, Burberry, Louis Vuitton pólókat, nadrágokat, cipőket, táskákat, és 174 üveg hamis parfümöt találtak.
Több csomagból pedig összesen 270 doboz zárjegy nélküli cigaretta és 267 liter ismeretlen eredetű, műanyag palackokba töltött alkoholos ital is előkerült. A szakértők elmondták, hogy a ruhák és parfümök hamisak voltak, amiket engedély nélkül hoztak volna forgalomba.
A járőrök a közel kétmillió forint értékű alkoholt és dohányterméket lefoglalták, jövedéki törvénysértés miatt indítottak eljárást.
A hamis ruhákat szintén lefoglalták, ezzel a csalók mintegy húszmillió forint kárt okoztak.
Az elkövetőnek iparjogvédelmi jogok megsértése és csalás miatt is felelnie kell – írták.
Tavaly júnisban pedig az M7-esen csaptak le a hamis ruhákra a NAV emberei.
Az autó rakterét zsúfolásig pakolták különböző márkajelzésű (Guess, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Gucci) pólókkal, tunikákkal és övekkel. A sofőrrel együtt utazó édesanyja elmondta, hogy az összes zsák, az azokban lévő divatárukkal együtt az ő tulajdona, amit a családjának vásárolt. A pénzügyőrök megállapították, hogy az
eredeti márkajelzéshez hasonló logók és feliratok gyenge minőségű hamisítványok,
amit később szakértő is megerősített.
De vannak akik bátrabbak, és a hamisítványokat a piacon is képesek árulni. Így történt ez tavaly májusban Tolnán is, ugyanis mintegy négymillió forint értékű hamis ruhát találtak egy Tolna vármegyei piacon áruló nőnél. A pénzügyőrök a piactér kínálatának ellenőrzésénél megállapították, hogy
egy nő használt termékként kínált luxus márkajelzésű ruhákat, pólókat, pulóvereket és zoknikat.
Szakértő is megvizsgálta a ruhákat, amelyekről egyértelműen kiderült, hogy nemcsak újak, de hamisak is.
A több száz, használtként kínált, mintegy négymillió forint forgalmi értékű hamis ruhát lefoglalták, és iparjogvédelmi jogok megsértése miatt eljárás indult.
A hamisított termékek kiszűrése a piacról azért fontos, mert azok a vásárlókra nézve egészségügyi kockázatot is jelenthetnek, és a gazdaság szereplőinek is jelentős károkat okoznak.