Miért fegyverkezik Európa?

Ukrajna, Oroszország, orosz-ukrán háború, háború, Harkov,
Ukrán katona egy CV90-es (Combat Vehicle 90) gyalogsági harcjárműben a frontvonal közelében a kelet-ukrajnai Harkov megyében.
Fotó: MTI/AP/Andrij Marienko
Vágólapra másolva!
Szükség van közös európai hadseregre? Mit jelentene a közös európai haderő a nemzeti szuverenitás szempontjából nézve? Vukics Ferenc alezredes a Specialista legfrissebb adásában ezekre a kérdésekre igyekszik válaszokat találni.
Vágólapra másolva!

Szükség van közös európai hadseregre? Ez a kérdés már az 1950-es évek óta rendre visszaköszön az európai közéletben, újabban az orosz-ukrán háború miatt nyert aktualitást. A vén kontinens jelenleg az Egyesült Államok vezette NATO védőernyője alatt él, azonban az amerikai és az európai érdekek már nem föltétlenül állnak szinkronban egymással. Tényleg lehet realitása az európai hadseregnek? Ki parancsolna ennek a közös haderőnek? Honnan szereznének be fegyvereket? Mi lenne a vezényleti nyelv? Kik döntenének a közös hadsereg bevetéséről? Vajon a brüsszeli bürokrácia ezen a területen is visszaélne a hatalmával? Mit jelentene a közös európai haderő a nemzeti szuverenitás szempontjából nézve? Vukics Ferenc alezredes a Specialista legfrissebb adásában ezekre a meglehetősen bonyolult kérdésekre igyekszik válaszokat találni. 

KAPCSOLÓDÓ CIKKEINK

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!