Május 18-án a Pest vármegyei katasztrófavédelemhez néhány perccel éjfél előtt érkezett bejelentés arról, hogy egy szállodahajó ütközött egy kishajóval a Dunán Verőcénél. A kisebb hajón nyolcan utaztak, 7 barát és egy olasz férfi, akit a többi utas egy fesztiválon ismert meg, amiről a tragédia előtt hazaindultak. Azonban útközben egy szállodahajónak csapódott a csónakjuk. A verőcei hajóbaleset túlélője csak az olasz férfi volt, aki ki tudott úszni a partra. A rendőrök a 12-es főúton találtak rá, vérző fejjel. Ezután azonnal óriási erőkkel keresés indult a verőcei hajóbaleset eltűnt emberei után.
Nem sokkal később megtalálták a 20 éves B. Boglárka és a motorcsónak vezetőjének, E. Adriánnak a holttestét, akiknek a maradványaira a Duna mentén bukkantak rá. Boglárka kezét a tragédia előtt kérték meg. A lány nem sokkal halála előtt még telefonált a barátnőjével. V. Mártonról kiderült, hogy ő Boglárka vőlegénye és a lány osztálytársa. A fiú a tragikus baleset előtt hatalmas elismerést kapott az intézményétől: április utolsó hetében megkapta az iskola legkiválóbb tanulójának járó díjat. Az összes áldozatot megtalálták két héten belül:
Így a verőcei tragédia összes áldozatát megtalálták.
A szállodahajó svájci, 110 vendéget képes befogadni, szombat éjjel csak 33 vendég volt a 109 méter hosszú hajón. Május 19-én este, nem sokkal 10 óra után újra útnak indult, de már a kapitány nélkül. Őt a rendőrök gyanúsítottként hallgatták ki halált eredményező segítségnyújtás elmulasztása miatt. Ugyanis, mint kiderült, a kapitány érzékelte, hogy valami a hajónak csapódott, ennek ellenére nem állt meg, még csak nem is lassított, hogy megnézze mi történt, hanem tovább folytatta az útját. A rendőrök szerint a kapitány a balesetet követően a saját hajójának személyzetét nem riadóztatta, a mentési protokoll előírásait nem hajtotta végre, semmiféle intézkedést nem tett arra vonatkozóan, hogy a mentésre szorulókat kimentse.
A bíróság május 22-ei közleményében azt írta, hogy "a kishajó nagy hanggal csapódott a szállodahajónak", ahogy azt is, hogy
a kapitány egyértelműen hallhatta, hogy a hajójának csapódik valami.
Ahogy azt is írták, hogy kishajót vezető férfi - melyen hét utast szállított - részeg volt, és a motorcsónakját a folyó teljes szélességét kihasználva, indokolatlan irányváltoztatásokkal irányította. Közben a szállodahajó automata vezérlésével haladt. Amikor a kishajó a szállodahajó orrához érkezett, hirtelen jobbra kormányzott, azonban az ütközést nem tudta elkerülni és nagy sebességgel nekihajtott.
Az ütközés miatt a kisgéphajó olyan mértékben rongálódott, hogy elveszítette felúszóképességét (vagyis irányíthatatlanná vált), és az elsődleges adatok alapján a motorcsónakot és utasait a szállodahajó maga alá gyűrte.
A hajóskapitány cseh állampolgár, de van Magyarországon bejelentett címe. Mindezt figyelembe véve, és azt, hogy akár három évet is kaphat, a bíróság szerint megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a büntetőeljárásban elérhetetlenné válna, megszökne, vagy elrejtőzne. Ezért a bíróság elrendelte a bűnügyi felügyeletét, eszerint nem hagyhatja el Budapestet szeptember 22-ig.
A legújabb információk szerint az olasz férfi a motorcsónak hátsó részében állt a baleset pillanatában, kulcscsont- és arccsont sérülést szenvedett, de ennek ellenére is ki tudott úszni a partra. A kórházból már kiengedték, a rendőrök pedig azóta kihallgatták, ezen azt mondta, hogy
egy darabig élvezték, hogy cikáznak a vízen, de később többen is félni kezdtek, ám hiába kérték a motorcsónak vezetőjét - akinek a húga is meghalt a tragédiában -, hogy lassítson.
A férfinek is halálfélelme volt.
Az egyik áldozat a Metropol szerint egy bajnok focista. A 39 éves László ugyanis tagja volt annak a Pest vármegyei Tököl VSK csapatának, amely 2007-ben Leskó Zoltán vezetésével megnyerte az NB III Duna-csoportját, majd további két szezonon át focizott a magyar másodosztályban.
Most volt öt éve annak, hogy megtörtént a dunai Hableány-katasztrófa. A bíróság első fokon összesen 1,827 milliárd forint sérelemdíjat ítélt meg a károsultaknak. A tragikus estén a Hableány nekiütközött a Margit híd közelében lévő Viking Sigyn szállodahajónak.
A Hableány fedélzetén aznap 35-en utaztak, 33 dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet. Közülük hét turistát sikerült kimenteni, 27 áldozat holttestét megtalálták, valamint egy dél-koreai utast pedig a mai napig eltűntként tartanak nyilván.