Vitézynek kevés ideje maradt, hogy megtámadja a Kúria döntését a főpolgármester-választásról

Választások2024,  Vitézy Dávid, VitézyDávid, önkormányzati választás, európai parlamenti, választás, szavazás, Budapest, 2024.06.09. Vitézy Dávid, az LMP és a Vitézy Dáviddal Budapestért Egyesület főpolgármester-jelölje, LMP,  Ungár Péter,  UngárPéter,
Fotó: Fotó: Havran Zoltán / Magyar Nemzet - Békés Megyei Hírlap/Licska Balázs
Vágólapra másolva!
Karácsony Gergely kihívója kilátásba helyezte, hogy az Alkotmánybíróság elé viszi az ügyet.
Vágólapra másolva!

Döntött szerdán a Kúria, nem ismétlik meg a főpolgármester-választást Budapesten. Vitézy Dávid a bejelentés után felidézte: Karácsony Gergely korábban azt mondta, az új budapesti főpolgármester-választás érdekében minden lehetséges jogi eszközzel élni fog, ezért feltételezhető, hogy az Alkotmánybírósághoz is fordul még ez ügyben - írta a Magyar Nemzet.

A Kúria döntésének a korábbi, általam bemutatott visszásságokat érintő része kapcsán a határozat jogi értékelését követően az alkotmányjogi panasz lehetőségét fenntartom

– közölte.

A Magyar Nemzet megkeresésére a Századvég Intézet tudományos igazgatója megerősítette, hogy a választási eljárásban, rendkívüli jogorvoslati lehetőségként, igénybe vehető az alkotmányjogi panasz. Ifj. Lomnici Zoltán rámutatott:

amennyiben Vitézy Dávid lépni szeretne az ügyben, arra a Kúria döntésének közlésétől számított három napon belül van lehetősége.

Hozzátette:

A taláros testületnek a panasz befogadhatóságáról a beadvány beérkezésétől számított három munkanapon belül, a befogadott alkotmányjogi panaszról pedig további három munkanapon belül dönt.

Ha a testület arra jut, hogy az indítvány nem befogadható, akkor az indítványt visszautasítja. 

Ilyen akkor történik általában, ha nem merül fel a konkrét bírói döntést érdemben befolyásoló alaptörvény-ellenesség, vagy esetleg alapvető alkotmányjogi jelentőségű kérdés

- mondta ifj. Lomnici Zoltán. 
A szakértő hozzátette, hogy több speciális szabály érvényesül: például a választási időszakban választási ügyekben a testület főtitkárának nincs lehetősége hiánypótlásra felhívni az indítványozót, illetve nem tájékoztatja külön levélben az indítványozót, hogy indítványát az Alkotmánybíróság nyilvántartásba vette.

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!