A húsleves akkor lesz a legjobb, ha jó alapanyagokból készül és a főzést sem akarjuk sürgetni. Egy húslevesbe kellenek zöldségek is, ezek adják meg az étel finom, tartalmas ízét.
A sárgarépa, petrezselyemgyökér, karalábé és zeller elmaradhatatlan, de sokan tesznek bele paprikát, paradicsomot és természetesen hagymát is.
A vöröshagyma belekerülhet pucolva, de héjjal együtt is, hiszen ez is szép színt adhat a levesnek.
Mindenkinek megvan a legjobb, bevált húslevesreceptje, ám vannak olyan trükkök és praktikák, amiket nem mindenki ismer. Ilyen például a hagymatrükk is, ami nem egy nagy dolog, de még ízletesebb, finomabb lesz tőle az aranyló húsleves.
Ha még karakteresebb, finomabb húslevest szeretnénk, akkor ne egészben tegyük bele a hagymát a levesbe, hanem félbe vágva, és lepirítva - derül ki a Mindmegette cikkáből.
A vöröshagymáról leszedjük a külső, sérült vagy koszos héjat, de nem kell teljesen megpucolni. Megmossuk, majd kettévágjuk, a hagymafeleket ezután egy száraz serpenyőben lepirítjuk. A lapos, vágott oldal érintkezzen a serpenyővel, nem kell mozgatni, hagyjuk a serpenyőben egy-két percig, amíg aranybarna színt nem kap. A pirított és héjas hagymát tegyük ezután a levesbe. A pirított, már-már karamellizálódott hagyma remek ízt és színt kölcsönöz majd a húslevesnek.
Mivel a só képes kivonni a nedvességet, így ha már korán érintkezik a hússal, a zöldségekkel, akkor az alapanyagok túl hamar megfőnek, megpuhulnak és akár szét is főhetnek. Nem érdemes a főzés nagyon korai szakaszában megsózni a húslevest, mert ahogy fő, a lé párolog, azaz egyre koncentráltabb lesz az íze, így egyre sósabbá válhat az étel. Nincs persze ideális időpontja a leves megsózásának, de nem követsz el nagy hibát, ha a tűzhely elzárása előtt kb. 15 perccel adod hozzá a sót.