Az énekes elárulta, hogy hamarosan végeznek az új album stúdiómunkáival, a felvételek nagyrészt készen vannak. A dalokat élőben csak jövőre, egy nagyobb turné során hallhatja a közönség. Bono szerint már szinte befejezték a munkákat, és az új lemez agresszív lett, olyan, mint "egy szörny, egy sárkány", ami nagy részben a nem zenei tevékenységek miatt frusztrált The Edge-nek köszönhető. "The Edge az én generációm legjobb gitárosa, ez egyértelmű. Nagyon elege van abból, hogy engem lát, amint simlis politikusokkal rázok épp kezet. A dühe hihetetlen" - közölte, majd a 2004-es koncertturnéról beszélt: "Jövőre újfent turnéra indulunk, és már nagyon várom. Elég nehéz ezt elmagyarázni, de leszámítva a családomat és a barátaim körét, a színpad az a hely, ahol legjobban érzem magam, szemben állva 20 ezernyi vagy akár 150 ezer legközelebbi barátommal."
Bono politikai szerepvállalása nem újdonság: így lépett fel Modenában az olasz tenorral a Pavarotti és barátai 2003 elnevezésű jótékonysági koncerten is, melynek bevételét az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága által meghirdetett "S.O.S. Irak" program javára fordították. Korábban az észak-olaszországi Torinóban megrendezett politikai világfórumon vett részt, többek közt a volt szovjet vezető, Mihail Gorbacsov társaságában.
Az énekes évek óta igen aktív: tavaly például Jacques Chirac francia elnökkel találkozott a párizsi Élysee-palotában és az Afrika megsegítésére irányuló kampánya részeként sürgette a francia államfőt, hogy nyújtson még több anyagi támogatást a szegénység és éhínség sújtotta afrikai országoknak. Tavaly nyáron Thabo Mbeki dél-afrikai államfő fogadta Paul O'Neill amerikai pénzügyminisztert és az ír énekest - ők akkor háromnapos látogatásra érkeztek a Dél-afrikai Köztársaságba, hogy felhívják a világ figyelmét az elmaradott afrikai országokra, és támogatások nyújtására ösztönözzék a politikusokat. Az énekes és a politikus tíznapos afrikai körútja során ellátogatott Ugandába és Etiópiába is.