Az ünnepi állománygyűlésen jelen volt Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár, Hammerstein Judit helyettes államtitkár, valamint Elekes Botond, az államtitkárság kabinetfőnöke is - tájékoztatta a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma (NEFMI) az MTI-t. Az Iparművészeti Múzeum főigazgatójának programjában a múzeumi épületek rekonstrukciója és az intézmény fejlesztése, az egész társadalom számára elérhető, lüktető, eleven művészeti központ kialakítása áll - olvasható a minisztérium közleményében.
"A fejlesztés az Iparművészeti Múzeum kiemelkedő értékű műemléképületeinek felújításán túl a szervezet megújítását és saját állandó kiállításainak felépítését is jelenti, amellyel a múzeum mintegy 140 éve tartozik a hazai és a nemzetközi közvéleménynek" - írja az MTI. Az Iparművészeti Múzeumben megnyílik a világ egyik legjelentősebb orientalista művészeti gyűjteménye, amelyből mindeddig csak ízelítőket láthatott a közönség.
Az Iparművészeti Múzeum ősszel pozíciójába visszahelyezett főigazgatója, Takács Imre korábban az MTI-nek nyilatkozva azt mondta, az intézmény több évre tervezett rekonstrukciójának teljes költsége mintegy 14 milliárd forintra rúg, ebből az első szakasz várhatóan 5 milliárd forintba kerül. A NEFMI január elején azonnali intézkedésként hatvanmillió forintot biztosított az Iparművészeti Múzeum tönkrement tetőszerkezetének megerősítésére. Az épület homlokzatát körülvevő védőtető egy héttel ezelőtt készült el.
Takács Imre 1983-ban szerzett művészettörténészi diplomát Budapesten. 1997-ig a Magyar Nemzeti Galéria Régi Magyar Gyűjteményének kurátora, majd vezetője, 1997-től a Szépművészeti Múzeum vezető munkatársa, a 2006-ban megnyílt Luxemburgi Zsigmond-kiállítás program-irányítója volt. 2006 tavaszától 2007 őszéig, majd 2010 őszétől ismét az Iparművészeti Múzeum főigazgatója. Művészettörténeti kutatásai és publikációi elsősorban a gótikus művészethez kapcsolódnak.