A Google Art Project négy éve indult el: akkor a Street View-funkcióhoz hasonlóan a világ tizenhét híres múzeumát lehetett végignézni, ráadásul a Google a leghíresebb festményekről gigapixeles felbontású, a legapróbb részleteket láthatóvá tévő fényképeket is böngészhetővé tett.
A projekt azóta folyamatosan bővül, több magyar múzeum anyaga is elérhetővé vált, és azóta a világ legnagyobb operái és hangversenytermei mellett a Magyar Állami Operaház és a Zeneakadémia is megnyitotta a színpadát az érdeklődők előtt.
A kezdeményezés legújabb virtuális tárlata a Kiscelli Múzeumot mutatja be. A múzeumban látható egy időszakos kiállítás is Mágnás Elza, a múlt század elejének leghíresebb prostituáltja megöléséről – az esetről nemrég készült játékfilm is Félvilág címmel. A „Holttest az utazókosárban – a Mágnás Elza-rejtély” a korabeli bulvárlapokat körbejárt bűntény dokumentumait és jellemző tárgyait mutatja meg.
A virtuális tárlaton végignézhető a Kiscelli teljes gyűjteménye, fotókkal, régi fényképekkel, bútorokkal és Róth Miksa, a neves üvegfestő és mozaikművész egyik színes üvegablakával.
A bemutatott tárgyak között több olyan is akad, amely korábban nem került a múzeum látogatói elé, például az a 20. század elején készült, német gyártmányú, szekrény méretű Polyphon zenegép, amelyet nemrégiben állítottak helyre.
Ezzel egy időben került fel a Google Kulturális Intézetének honlapjára mások mellett a New York-i Guggenheim Múzeum is, és bemutatták Claude Monet világhírű festménye, a Vízililiomok gigapixeles felbontású fotóját is.