A június 12-i orlandói mészárlás a legtöbb, 49 halálos áldozatot követelő lövöldözés volt az USA történetében, és a legsúlyosabb erőszakos cselekedet, amely az LMBT (leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű) közösséget érintette. A tragédia, amelyben további 53-an megsebesültek, a Pulse nevű szórakozóhelyen történt, ezért
az amerikai zeneipart különösen megrázta az eset.
A Billboard beszámolója szerint a sztárokat felvonultató jótékonysági dal ötlete már egy nappal a merénylet után felmerült. A számot jegyző Justin Trinter, aki többek között Selena Gomeznek és Justin Biebernek is írt már slágereket, korábban is foglalkozott azzal, hogy felhívja a figyelmet az LMBT közösség jogaira, és pénzt gyűjtsön az őket segítő szervezeteknek. Az orlandói tragédia után pedig rögtön megkereste a helyi LMBT szervezetet, hogy megkérdezze, tudna-e segíteni. Azt a választ kapta, hogy
minden segítő kézre szükség van: ez köszön vissza a dal címében, amely kezeket jelent.
A kezdeményezéshez, amelyet a GLAAD nevű, amerikai LMBT civil szervezet is támogatott, pár nap alatt rengeteg zenész csatlakozott.
Tranter elmondta, hogy a dalban úgy jelölték ki az énekesek részeit, hogy az a legjobban illeszkedjen a hangjukhoz, majd pedig mindenki saját otthonában vagy stúdiójában, azaz egymástól távol vette föl a neki kijelölt részletet. Az alkotók szerint a dal ennek ellenére jól összeállt egy közös egésszé.
Míg sokan a fegyvertartási szabályokat kritizálták a lövöldözés kapcsán, a dal készítői inkább azt hangsúlyozzák, hogy a merénylő, Omar Mateen tettét a gyűlölet vezérelte.
Egy amerikai srác volt, aki Queensben született. Ezt a gyűlöletet itt, Amerikában tanulta.
- mondta Sarah Kate Ellis, a GLAAD vezetője a Billboardnak.
Ezért a Hands terjesztéséből befolyt összeg egy részét oktatásra és ismeretterjesztésre szánják, hogy megelőzzék a hasonló, a másság iránti gyűlölet szülte tragédiákat.