Vidnyánszky Attila vezetésével megkezdődött a nemzetközi színházi műhely

Vidnyánszky Attila
Sokáig, rajongva tudok beszélni a MITEM-ről
Vágólapra másolva!
Elindult a 2018-as nemzetközi színházi műhely Kaposváron. A kurzuson 6 ország nagyjából 80 színész szakos felsőoktatási hallgatója, rendező gyakornoka, rendezője vesz részt.
Vágólapra másolva!

Idén is elindult a nemzetközi színházi kurzus Kaposváron, amire 6 különböző országból érkezik körülbelül 80 színész szakos felsőoktatási hallgató, rendezőgyakornok, rendező. A műhely 8 napon át, egészen július 8-ig tart a somogyi megyeszékhelyen. A Kaposvári Nemzetközi Színházi Műhelynek hetedik alkalommal ad otthont a Kaposvári Egyetem, ahol a helyi Rippl-Rónai művészeti kar tanulói mellett legnagyobb számban Oroszországból

a Moszkvai Művész Színház és Olaszországból a Piccolo Teatro képviselteti magát,

de érkezett művész Spanyolországból, Romániából és Kazahsztánból is. A szaktanárok délelőttönként tréningeket, mesterségórákat tartanak a fiataloknak, akik délután vegyes, nemzetközi csoportokban dolgoznak, hogy a tábor végén, július 8-án előadják Shakespeare Rómeó és Júlia című műve alapján készült 20-25 perces produkcióikat.

Vidnyánszky Attila, a kurzus művészeti vezetője fotó: Talán Csaba

A műhely művészeti vezetője Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója, a Kaposvári Egyetem művészeti rektorhelyettese azt mondta a kurzusról tartott sajtótájékoztatón, hogy a közös munkából sokat profitál a kaposvári színművészképzés, mert

el tudja helyezni magát a színházi iskolák nemzetközi térképén,

láthatóvá válnak erősségei és fogyatékosságai. „Büszkék vagyunk, hiszen külföldi intézmények áldoznak arra, hogy hallgatóik Kaposvárra jöjjenek, megismerjék egymást, megosszák gondolataikat, tanuljanak – mondta Vidnyánszky Attila.

Andrej Kuzicsev, a Moszkvai Művész Színház pedagógusa pedig azt mondta, hogy diákjaik a kurzuson más szemléletmódokkal, szisztémákkal találkoznak, a színházhoz való viszonyulásban új vonásokat, egymásban pedig rengeteg közös dolgot fedezhetnek fel. Giovanni Crippa, a Piccolo Teatro színésztanára pedig arról beszélt, hogy az intézményük a színművészképzésben nagy hangsúlyt fektet a szöveg tiszteletére, elemzésére. Ez a tájékozódási pont, de igyekeznek minél szélesebb spektrumot kínálni a diákoknak a maguk számára legmegfelelőbb módszer megtalálásához.

Ehhez pedig a kaposvári színházi műhely is segítséget nyújt.

José Maria Ureta, a Valladolidi Drámaművészeti Főiskola képviselője is beszélt a sajtótájékoztatón. Azt mondta, hogy a Kaposvári Egyetem kurzusán „számos kultúra találkozhat és hozhat létre különleges közösséget. Egy nagy család vagyunk, és a bő egy hét alatt sokat megtudhatunk az életről, és arról, kik vagyunk”.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!