Nagyszabású kiállításra készül az Abu-Dzabi Louvre: nagy németalföldi mesterek műveiből nyitnak kiállítást. A múzeum igazgatója, Manuel Rabate azt mondta, először rendeznek ilyen nagyszabású tárlatot a németalföldi mesterek műveiből. A Rembrandt, Vermeer és a holland aranykor: mesterművek című kiállítás anyaga a New York-i Leiden Gyűjteményből és a párizsi Louvre múzeumból érkezett az Egyesült Arab Emírségekbe.
A kiállításon Rembrandt 22 festményét és grafikáját mutatják be, köztük az 1634-ben készült árnyékolt szemű önarcképét, valamint az egy évvel később keletkezett Minerva a dolgozószobájában című olajképeket. Jan Vermeer van Delfttől a Virginál előtt álló nő és a Csipkeverőnő című alkotások is Abu-Dzabiba utaznak. Érdekesség, hogy a két kép
háromszáz év után először
szerepel egymás mellett. Abu-Dzabi kulturális és idegenforgalmi hatóságának vezetője, Mohamed Kalifa al-Mubarak azt mondta, a helyi Louvre megnyitása óta komoly sikereket ért el, ami a Franciaországgal ápolt szoros, baráti köteléknek és annak köszönhető, hogy a múzeum jó kapcsolatokat alakított ki a világ más múzeumaival és intézményeivel is.
A németalföldi mesterek kiállítása február 14-től május közepéig látogatható. A világhírű párizsi múzeum, a Louvre első külföldi fiókintézményét, az arab világ első univerzális múzeumának, a nyitottság és a tolerancia jelképének szánt Abu-Dzabi Louvre-t 2017 novemberében nyitották meg. Abu-Dzabi 1 milliárd eurót (314 milliárd forint) fizet Franciaországnak azért, hogy a Szaadíjat szigetére tervezett nagy múzeumok közül elsőként elkészült intézmény 30 éven át használhassa a Louvre márkanevét és műalkotásokat kapjon kölcsön francia múzeumoktól időszaki kiállításokra.