Júliusban újranyit a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár

A Magyar Igazság kútja díszkút EGYÉB TÁRGY ÉPÜLET épületfotó este esti felvétel esti kivilágítás fa FOTÓ FOTÓTÉMA Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár könyvtár középület lombosfa MŰVÉSZETI STÍLUS NAPSZAK neobarokk NÖVÉNY TÁRGY városkép Wenckheim-palota
Budapest, 2015. november 25. Az egykori Wenckheim-palota neobarokk épülete esti kivilágításban a Szabó Ervin téren, a főváros VIII. kerületében. Ma a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár központja. Épült 1890-ben, Pucher József tervei alapján. Az előtérben "A Magyar Igazság kútja" Szentgyörgyi István szobrászművész 1929-ben felállított alkotása. MTVA/Bizományosi: Róka László *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó készítője közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.
Vágólapra másolva!
Július 1-jétől a Központi Könyvtár és a nagyobb fiókkönyvtárak, pár héttel később pedig a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár valamennyi tagkönyvtára látogatható lesz. 
Vágólapra másolva!

Fokozatosan újra nyitja könyvtárait a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. A kormányzati és fővárosi

döntések következtében a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár fokozatosan,


az olvasók biztonságát figyelembe véve nyitja meg újra a kapuit két ütemben.

Az átmeneti szolgáltatások zavartalan biztosítása és a kiszolgálás lehetőség szerinti gördülékenysége érdekében

július 1-én a 16 legnagyobb forgalmú könyvtár nyit ki

– köztük a Központi Könyvtár –, ezeket követi július 22-én a többi tagkönyvtár. Valamennyi korosztály a teljes nyitvatartási időben látogathatja a könyvtárakat, de a 12 óráig tartó délelőtti idősávot elsősorban a 65 év felettieknek ajánlja az intézmény, amely a távolságtartás szabályainak betartását és a maszk használatát kéri a látogatóktól. Az intézmény ingyenesen hosszabbítja meg a fizetős könyvtári tagságok lejáratát, mindenkinek annyi nappal, amennyi a zárva tartás miatt kiesett. A könyvtárakba ismét be lehet iratkozni, illetve a lejárt tagságokat is meg lehet hosszabbítani. A nyitás után 30 naptári napon belül késedelmi díj fizetése nélkül lehet visszavinni a zárás előtt kölcsönzött műveket.

A könyvtár ideiglenesen ingyenessé tette az előjegyzési szolgáltatását, mivel az első ütemben megnyíló könyvtárakban átmenetileg csak az előre megrendelt könyveket, filmeket és hangzó anyagokat lehet kölcsönözni. Igényelni az intézmény honlapján elérhető katalógusból, e-mailben és személyesen is lehet. Július 22-től már lehetőség lesz a polcokról válogatni könyveket: a Központi Könyvtár leggyakrabban használt olvasói tereiben és valamennyi tagkönyvtárban.

Augusztus 10-től pedig újraindul a Könyvet házhoz szolgáltatás az idős, beteg, mozgáskorlátozott, lakáshoz kötött olvasók számára.

A könyvtár a járványhelyzet időszakában otthonról elérhető adatbázisokkal, Skype-ügyelettel támogatta a digitális oktatásban résztvevő diákokat és tanárokat; online meseolvasással, kézműves foglalkozásokkal és játékokkal segítette a szülőket és a gyerekeket a szabadidő hasznos eltöltésében. Az intézménynek az a célja, hogy az újranyitást követően ezek továbbra is az olvasók rendelkezésére álljanak. A FSZEK március 13. és június 23. között 9,5 ezer új dokumentumot – ebből mintegy 9000 könyvet – vásárolt. A nyár folyamán az újranyitott könyvtárakban nem terveznek szünetet tartani. Az újranyitásról naprakész információk a könyvtár honlapján érhetők el.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!