Éri Péter 1953. november 11-én született Budapesten. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) angol-román-néprajz szakán végett. A néptánccal már gyermekkorában szoros kapcsolatba került, majd a VDSZ Bartók Béla Táncegyüttes alapító tagja lett.
Mestere volt Tímár Sándor, de idős falusi táncosoktól is sokat tanult.
A Muzsikás együttes honlapján olvasható információk szerint, Éri Péter nevelőapja Martin György tánc- és zenefolklorista volt, aki már kicsi gyermekkora óta rendszeresen elvitte a gyűjtőútjaira.
Itt találkozhatott a kisfiú a népzene és a néptánc legjobb falusi mestereivel.
A kalotaszegi legényes táncot már tízéves korában stílushűen ismerte. 14 éves korában lett a Bartók Béla néptáncegyüttes szólistája, a zenét autodidakta módon tanulta. 1975-től a Sebő együttes nagybőgőse. A Muzsikás rendszeres vendégzenésze 1978-ig, azóta az együttes tagja volt, brácsán, kontrán, különböző furulyákon és mandolinon zenélt, énekelt.
A Muzsikás hangmérnöke, a népzenei feldolgozások szerzője, a Magyar Rádió rendszeres népzenei műsorának szerkesztője és készítője volt.
A művészt a Muzsikás együttes tagjaként 1995-ben Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki. Az együttes 1999-ben Kossuth-díjat is kapott a magyar hagyományos népzene hazai és nemzetközi népszerűsítésében végzett állhatatos tevékenységéért, művészi munkásságáért. Éri Péter az idei évben a népművészet területén végzett kiemelkedő tevékenysége elismeréseként Martin György-díjat kapott.