A magyar csapat eredményei:
Aranyérem
0
Ezüstérem
0
Bronzérem
1
HUNKoch Máté
12:25VívásMate Tamas Koch-Grabiel Lugo
HUNPupp Réka
12:25CselgáncsReka Pupp-Sosorbaram Lkhagvasuren
HUNAndrásfi Tibor
12:50VívásRuben Limardo-Tibor Andrasfi
HUNFucsovics Márton
13:30TeniszMarton Fucsovics-Rafael Nadal
HUNSiklósi Gergely
13:40VívásJakub Jurka-Gergely Siklosi
HUNPásztor Flóra
14:05VívásYun-Jia Zhang-Flora Pasztor
HUNMarozsán Fábián
15:00TeniszFabian Marozsan-Ugo Humbert
HUNHámori Luca
17:22ÖkölvívásGrainne Walsh-Ana Hamori
NyílNyíl

Genetikai háttere is lehet a kis születési súlynak

Vágólapra másolva!
Kutatók két olyan régiót találtak az emberi génállományban, amelyek befolyásolják a csecsemő születési méretét, az egyik ráadásul a diabétesz kialakulására is hatással van a későbbi élet során.
Vágólapra másolva!

A Nature Genetics szakfolyóiratban kedden közzétett megállapítás az első bizonyíték arra, hogy genetikai kapcsolat van a kis születési súly és a diabétesz későbbi kockázata között.


A 2-es típusú, felnőttkorinak is nevezett cukorbetegség egyre nagyobb arányban fordul elő világszerte, mára mintegy 180 millió embert érint. Azt korábban is tudták a kutatók, hogy a kis súllyal született babáknál nagyobb valószínűséggel alakul ki diabétesz későbbi életükben, ám ennek okait nem ismerték. A mostani megállapítások szerint a géneknek is fontos szerepe van az összefüggésben.


A kutatócsapatban brit, holland, finn és amerikai szakemberek dolgoztak, akik több mint 38 ezer európai ember adatait tartalmazó 19 tanulmány elemzését végezték el. Erős kapcsolatot állapítottak meg a születési súly és két génváltozat között. Az egyik génváltozat, az ADCY5 jelű a 2-es típusú diabétesszel is összefüggésbe hozható. Azok, akik ez utóbbinak két kópiáját hordozzák, 25 százalékkal nagyobb kockázattal lesznek diabéteszek felnőttként, mint azok, akiknél nincs jelen "kockázatos" génváltozat.


Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!