Zsírpárnák emlőrekonstrukcióhoz: a test mely tájékáról szívják le?

Vágólapra másolva!
Egy új technika segítségével, mely a derék alatti zsírpárnát használja fel, lehetővé válik az emlő rekonstrukciós műtéte olyan operált emlőrákos betegekben is, akik vékony, atlétikus alakkal rendelkeznek, ezért máshol nincs elég zsírtartalékuk - adták hírül az amerikai Johns Hopkins Egyetem orvosai.
Vágólapra másolva!

A csonkoló emlőműtéteket követő kozmetikai rekonstrukció legelterjedtebb módszere során a hasfal zsírszövetét használják fel, azonban sportos alkatú nők teste kevés zsírt tartalmaz. "Az ő esetükben marad némi zsír a derék és a csípő között, így alternatívaként adódik ezen zsírpárnák felhasználása" - magyarázta az AFP hírügynökségnek Dr. Ariel N. Rad, a kutatás vezető kozmetikai sebésze.


Korábban a leggyakoribb alternatíva a farpofákról nyert zsírszövet volt, azonban, mivel esztétikailag ez a terület sem elhanyagolható, gyakran újra kellett ezt a területet is szabni, ráadásul a fenékről nyert zsírszövet ereit nehéz csatlakoztatni a mellkas ereivel.


Zsírpárnák a vénuszdombról


Rad és munkatársai kadávereken, azaz halott donorokon és 12 emlőrákos betegen tett vizsgálataik alapján vetették fel a vénuszdomb zsírszövetét, mivel így más régióban nem okoznának deformitást. A kadávereket CT-vizsgálatnak vetették alá, így fedezték fel, hogy a betegek 60 százalékánál találhatók használható erek a derék és a csípő között.


Erre alapozva 2008 februárja és 2009 februárja között 12 műtétet végeztek el. Rad beszámolója szerint az új eljárás kevésbé bonyolult, mint a régebben alkalmazott műtétek. Az operációt mikroszkóp segítségével hajtják végre - így egyesítik a beültetett zsírszövet ereit a mellkas-régió ereivel. Az új eljárással kapott erek általában hosszabbak, ezért könnyebb a felesleg eltávolítása, és az összeszájaztatás, mind túl rövid erek esetén.


A másik előny, hogy a műtét minden beteg esetében alkalmazható, még azoknál is, akik alkatuknál fogva esélytelenek a hasfali zsírt használó alkalmazásokra.


A Johns Hopkins Egyetem plasztikai és rekonstrukciós sebészei felfedezéseiket a Microsurgery online számában tették közzé.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!