Mi a véleménye a Mindentudás Egyeteméről mint a PPP (Public Private Partnership) sajátos magyar változatáról? Hogy jelenik meg ez a nyilvánosság előtt, és menyiben szolgál példaként más vállalatok számára?
- A Mindentudás Egyetemének indulásakor én külföldön dolgoztam, és csak közvetve jutott el hozzám a hír, hogy az anyavállalatom, a Matáv elindított egy ilyen programot. Nagyon örültem neki, hiszen tudást, rendszerezett ismereteket adott át, és segített az embereknek eligazodni kaotikus világunkban. A mai, századik előadás is arról szólt számomra, hogy annak ellenére, mennyit hallunk a kábítószerekről, a professzor úr által elrendezett anyagból világossá vált az egész hatásmechanizmusa, ráadásul mindezt érthető nyelven hallgathattuk meg.
Kozma Béla |
Egy távközlési vállalat első embereként mennyire látja mintaadónak ezt a kezdeményezést? Nyilván más nagyságrendekről van szó, de arra a lehetőségre gondolok, hogy egy jelentős gazdasági potenciállal rendelkező vállalat egy olyan köztestülettel, mint a Magyar Tudományos Akadémia, közös kulturális projektet indít.
- Nagyon fontos mintának tartom. Amikor az internet terjedéséről beszélünk, tisztában vagyunk azzal, hogy ez egy igen hatékony eszköz. Nem csak üzleti szempontból beszélünk a fontosságáról, de azért is, mert napi kommunikációnkban már megkerülhetetlenné vált. Az internet kapcsán legtöbbször a tarifákról, a (főleg nyelvtudáshoz kötődő) tartalmakról és a számítástechnikáról kell szót ejteni. Az első kettő kapcsán már komoly programok indultak, árcsökkentés-árcsökkenés zajlott le az elmúlt időszakban, a Sulinet-expressz keretében a számítógépes ellátottság jelentősen megnövekedett. Hiába van meg azonban két tényező a háromból, ha a magyar nyelvű tartalom hiányzik. A Mindentudás Egyeteme mindenképp egy példamutató, irányadó program. Vizi professzor is arról beszélt, hogy bár megpróbálták lebeszélni a dolog elindításáról, ma már ott tartunk, hogy többen szeretnének itt előadni, ugyanis értékké vált. Az internetes honlap is nagyon látogatott, bizonyságul arra, hogy igenis van érdeklődés a színvonalas tartalmak iránt. Ne felejtsük el, hogy az előadások ingyenesen látogathatók, vagyis nem csak a pénzen, az elszántságon és az akaraton is sok múlik.
Fotó: Mayer András