Josef Pühringer tartományi elöljáró a környezetvédelmi minisztériumban a megküldött anyagról hétfőn tartott értekezlet nyomán közleményben hangsúlyozta: éppen abban a két kérdéskörben nem kielégítő az újabb rész, amely különösen érdekelné Ausztriát, vagyis a súlyos balesetek lehetőségének taglalását és a temelíni atomerőmű bezárását illetően.
Pühringer szerint az úgynevezett nulla-változattal kapcsolatban - tehát azt a lehetőséget illetően, hogy Temelínt nem helyezik üzembe - a cseh fél hamis energiagazdálkodási adatokat közölt, míg a súlyos balesetekkel kapcsolatban ugyan szerepelnek az anyagban azok az adatok, amelyekből a cseh fél az esetleges hatások számításánál kiindult, ám ezek egy német erőmű adatai.
A Greenpeace a dokumentumokban annak az 1999-es tanulmánynak a részleteit fedezte fel, amelynek alapján Prágában meghozták a döntést az erőmű építésének befejezéséről. A szervezet megítélése szerint a tavaly decemberi kormányfői találkozón megkezdett úgynevezett melki folyamat végleg megfeneklett. Ulli Sima, az SPÖ környezetvédelmi szóvivője arra mutatott rá, hogy a régebbi tanulmányok idézése bizonyítja: Prága nem érdekelt a komoly vizsgálatban.
(MTI)
Korábban:
(2001. február 4.)