Javier Solana a Beit Dzsalában megkötött tűzszünetre akar alapozni a tárgyalásokon, amelyekre a hétvégén Olaszországban kerülhetne sor. A palesztinok szeretnék, ha nemzetközi megfigyelők is részt vennének a tanácskozásokon, valamint azt is kérik, hogy készüljön el a Mitchell-jelentés megvalósításának menetrendje. A jelentés az erőszak beszüntetésére és tűzszünetre szólít fel, továbbá olyan bizalomnövelő intézkedéseket tartalmaz, mint a zsidó telepek létesítésének leállítása.
Simon Peresz nem zárkózott el a tárgyalásoktól. Ariel Saron izraeli kormányfő hajlandó lenne lebontani a zsidó telepeket, cserébe a palesztinokkal kötendő valódi békéért, nyilatkozta hétfői sajtóértekezletén Meir Sitrit igazságügy-miniszter. A mérsékeltnek tekintett politikus ugyanakkor figyelmeztetett, hogy az izraeli hadsereg gyorsan vissza tudná foglalni az egész nyugati partot és a Gázai övezetet, ha az erőszak folytatódik. Mint fogalmazott, ha a palesztinok visszatérnek a tárgyalóasztalhoz, "meg lesznek lepve, milyen messzire hajlandó elmenni Saron a békéért".
Damaszkuszban tárgyal Hoszni Mubarak egyiptomi elnök Bassár el-Aszad szíriai államfővel a közel-keleti békefolyamat felélesztésének lehetőségeiről - közölte egy szíriai elnöki szóvivő. A földközi-tengeri Latakia elnöki palotájában lezajlott tárgyaláson jelen volt Mohammed Musztafa Miro szíriai miniszterelnök is. Mint a Reuters emlékeztet rá, Mubarak előzőleg, szombaton Jordániában járt II. Abdalláh királynál: elítélték Izrael "gyilkos politikáját", és további béketárgyalásokra szólítottak fel.
Jasszer Arafat palesztin elnök hétfőn tárgyalt Ammánban II. Abdalláhhal az izraeliek és a palesztinok közt fokozódó erőszakról. A megbeszélés utáni sajtóértekezletén egyebek közt elmondta, hogy még nincs konkrét döntés a Simon Perez izraeli külügyminiszterrel tervezett találkozóról. Arafat közölte: pozitívan viszonyul a találkozót illető európai kezdeményezéshez, de úgy vélekedett, hogy előző megbeszélései Perezzel azért nem vezettek eredményre, mert Izrael nem teljesítette vállalásait.