A Görögország nyugati partjai mentén fekvő Jón-szigeteket érintő csütörtök reggeli földrengés miatt a Külügyminisztérium azt tanácsolja a magyar turistáknak, hogy a Lefkáda szigetére indulók néhány napig, a károk felméréséig halasszák el az indulást, vagy módosítsák útitervüket.
A Richter-skála szerinti 6,4-es erősségű földrengésnek a magyar diplomácia tudomása szerint nincs magyar sérültje. A külügyi szóvivői iroda közlése szerint Görögország egyéb területein a földrengésnek nem volt olyan hatása, amely érintené a turistákat.
A csütörtök reggel nyolc óra körül történt földrengésben huszonhét ember sérült meg.A földmozgás epicentruma Athéntól 290 kilométerre északnyugatra, a Jón-tenger keleti részében volt, 14 kilométeres mélységben. Érezték a lökéseket Görögország egész nyugati partvidékén és a kis szigeteken is.
A Sky magánrádió értesülése szerint a sebesültek között hét olasz turista is van, ezt azonban hivatalosan nem erősítették meg Görögországban. Az AFP francia hírügynökség viszont a polgári védelem vezérkarára hivatkozva arról számolt be, hogy a sérültek között 1 cseh és 2 brit turista van.
A földmozgás nyomán a lakosság, főleg a turisták körében pánik tört ki, az AP hírügynökség szerint többen elhagyták a szigetet. Lefkádán több ház megrongálódott, néhány régebbi épületben súlyos károk keletkeztek. Kisebb károkat jeleztek mind a szigetekről, mind a nyugati tengerpartról. Lefkáda egyes területein nincs elektromos áram és ivóvíz.
A földtani adottságok miatt a térségben igen gyakoriak a földmozgások. Az utóbbi évek legpusztítóbb rengése 1999-ben volt: akkor az Athént megrázó rengés 143 ember halálát okozta, és 60 ezren váltak hajléktalanná. 1953-ban Kefalonia szigetén 476 ember vesztette életét, a sziget épületeinek nagy része pedig romba dőlt.