Otto Schily szerint a neonácik már elkezdték Maget megfigyelését. A szociáldemokrata politikust, aki pártjának listavezetője a vasárnap esedékes bajorországi választáson, ezért rendőri védelem alá helyezték. Schily kijelentette továbbá, hogy már az elmúlt években is ismert volt a szélsőjobboldaliak nagyfokú hajlama az erőszakra, s merényleteket is követtek el, "ám jelen esetben új minőségről van szó".
A müncheni rendőrség a múlt héten egy rejtekhelyen fegyverekre, robbanóanyagra, egyebek között 1,7 kilogramm TNT-re bukkant, s előállította a Déli Bajtársi Kör néhány emberét. Schily elmondta: a rendőrség úgy bukkant a társaság nyomára, hogy a bajtársi kör megvert egy, tőlük megválni akaró személyt, aki feljelentést tett.
Günther Beckstein bajor belügyminiszterre hivatkozó jelentések szerint a bajtársi kör számára a legnagyobb jelentőséggel a november 9-ei dátum bírt. Ezen a napon tervezik a müncheni városközpontban lerakni az új zsidó hitközségi épület, benne egy zsinagóga, alapkövét. Az eseményre hivatalos Johannes Rau államfő, Edmund Stoiber bajor miniszterelnök és Paul Spiegel, a Németországi Zsidók Központi Tanácsának elnöke is. Nem világos, hogy csak az építkezés helye ellen szándékoztak-e elkövetni merényletet a neonácik, vagy az ünnepség ellen is irányult a tervük.
Beckstein szerint a nyomozás során olyan listára bukkantak, amelynek alapján feltételezhető: muzulmán, olasz és görög intézmények ellen is fontolgattak merényletet.
Schily Münchenben kifogásolta, hogy Beckstein "Barna Hadsereg Frakciót" emleget a neonáci szövetkezés kapcsán. Mint Schily kifejtette, anélkül, hogy bármit is bagatellizálni akarna, a neonáci csoport tervei nem hasonlíthatók össze a szélsőbaloldali "Vörös Hadsereg Frakció" (RAF) terveinek nagyságrendjével.
Schily a hetvenes években RAF-terroristák védőügyvédje volt.