Az egykoron az osztrák szociáldemokraták európai parlamenti választási listájának csúcsjelöltjeként Brüsszelbe küldött képviselő már jó ideje elhagyta pártját, és függetlenként dolgozik Brüsszelben. A mostani ausztriai választási kampányban pedig külön listán indul, s jó esélye van arra, hogy ismét EP-képviselővé válasszák.
Hans-Peter Martin azzal híresült el Brüsszelben, hogy meggyanúsította képviselőtársai egy részét: jogtalanul vesznek fel napidíjakat, mert nem is vesznek részt az üléseken, társaik írják alá a nevükben a jelenléti íveket, és manipulálnak az utazási költségtérítésekkel is.
Martin állítólagos leleplezéseit eddig minden brüsszeli szinten cáfolták, komolyabb következményei nem lettek az osztrák EP-képviselő fellépésének. Most azonban úgy tűnik, hogy "a birodalom visszavág": az Európai Parlament aláírás-hamisítással gyanúsítja Hans-Peter Martint - közölte az osztrák hírszolgálati irodával kedden az EP szociáldemokrata frakciójának egyik képviselője.
A gyanú alapját az képezi, hogy két brüsszeli jelenléti íven egymástól nagyon eltérő az osztrák képviselő aláírása, így erős a gyanú, hogy az egyik aláírás hamis, illetve nem a képviselőtől származik.
Az osztrák tömegtájékoztatás szerint 2001. október 9-én Hans-Peter Martin Koppenhágában tartott előadást, és repülőjegy-foglalása alapján 16.10 órakor érkezett vissza Brüsszelbe. Csakhogy az aláírása szerepel az ipari bizottság aznapi brüsszeli ülésének a résztvevői között is, miközben a jegyzőkönyv szerint a tanácskozás 16.15 órakor véget ért.
A meggyanúsított képviselő keddi bécsi nyilatkozatában kemény szavakkal utasította vissza a gyanúsítást, s közölte, könnyen tisztázhatja magát, mert az adott napon egy korábbi repülőgéppel érkezett vissza Brüsszelbe. A képviselő bejelentette azt is, hogy a június 13-i európai parlamenti választások után tisztázza magát, s úgy értékelte, a brüsszeli gyanúsítás nem más, mint kísérlet arra, hogy törvényen kívülinek bélyegezzék.