A remény, az esélyegyenlőség és az amerikai álom voltak a kulcsszavai a demokrata konvenció szónokainak. A demokrata elnökjelölt John Kerry felesége, Tereza Heinz Kerry elmondta, hogy bármerre jártak az előjelölő gyűlések és a kampánykörút során, azt tapasztalták: az amerikaiak mindenütt a vezetésbe vetett reményt akarták visszakapni.
"Ha John Kerry lesz az elnök, úgy védjük meg nemzetünk biztonságát, hogy ehhez nem kell feláldoznunk polgári szabadságjogainkat." - jelentette ki a gyűlésen Tereza Heinz Kerry. A jelölt mozambiki születésű felesége elmondta, hogy egy diktatúrában felnőve, és az apartheidtől sújtott Dél-afrikai Köztársaságban tanulva pontosan megtanulta, hogy milyen értékes a szabadság - írja a CNN.
Beszédében Kerry felesége biztosította az egybegyűlteket arról, hogy a férje nem fél a harctól. "A hagyományos módon érdemelte ki a kitüntetéseit, azzal, hogy az első vonalban kockára tette az életét. Senki sem védelmezi Amerikát nála elszántabban" -utalt az elnökjelölt vietnami háborús múltjára Thereza Heinz Kerry.
Szakértők szerint Kerry feleségének sok tisztelője van, ezért jó választás volt előtérbe helyezni a kampány során. A BBC News szerint azonban ez az igyekezet akár vissza is üthet, ugyanis az átlag amerikaiak számára Thereza Heinz Kerry túlságosan gazdag - ő finanszírozta férje előválasztási kampányát - és túlságosan szókimondó. Ráadásul egy republikánus szenátor özvegyeként ment hozzá a demokrata Kerryhez
A reménybeli first ladyt követően követően Howard Dean volt vermonti kormányzó, méltatta egykori vetélytársát. A demokraták elnökjelölt előválasztásain kezdetben Deant tartották biztos befutónak, Kerry nagy meglepetést okozott, a mikor átvette a vezetést, hogy végül, összes ellenfelét legyőzve nyerjen jogot a Demokrata Párt elnökjelöltségére.
"Lehet, hogy nem lettem jelölt de azt mondom, a következő száz napban mindent megteszek majd azért, hogy John Kerry és John Edward szerezzék vissza ezt az országot azoknak, akik építették... Ne hagyjuk, hogy a hamis hazafiság jelszavaival fogják be a szánkat azok, akik nem értenek velünk egyet!" - mondta az egybegyűlteknek Dean. A volt vermonti kormányzó, aki az előjelölő gyűlések során igen sokat bírálta Kerryt, a tömeg előtt kijelentette: "Howard Dean vagyok. John Kerryre fogok szavazni!" - írja a Washington Post.
Deant követően Ted Kennedy szenátor mondott beszédet, amelyben arra kérte az "új század hazafiait", hogy akadályozzanak meg még négy évet "a megtagadott álmokból, a betartatlan ígéretekből és a visszaforgatott fejlődésből." Kennedy szerint a legfontosabb az, hogy John Kerry reményt kínál a félelem helyett.
A nemrégiben elhunyt elnök, Ronald Reagan fia is felszólalt a gyűlésen. A republikánusok ikonjának tartott elnök fia arról beszélt, hogy Bush elnök etikai aggályok miatt leszorította az emberi embrióból nyert őssejt-kutatás szövetségi támogatását.
A kutatás elengedhetetlen az olyan betegségek gyógyításának hatékonyabbá tételében, mint például az Alzheimer kór, amely tíz év alatt végzett Ronald Reagannel. Reagan fia a demokraták gyűlésén kijelentette, hogy nem kampányol Kerrynek, de rá szavaz "hogy ezzel legyőzze Busht".
A demokraták négy napos bostoni konvenciója szigorú biztonsági intézkedések mellett zajlik. Sokan attól tartanak, hogy az al-Kaida a választásokra irányuló figyelmet kihasználva hajt végre merényletet. A városban rohamrendőrök és katonai rendészek százai felügyelik a gyűlés környékét. A konvenció érdekében több mint hatvan kilométer utat zártak le Bostonban és a város környékén.