"Egy küldöttség találkozik Szisztáni munkatársaival, hogy átadja nekik Ali imám mecsetjének kulcsait" - mondta újságíróknak Ahmed Sajbáni, Szadr szóvivője, de hozzátette, hogy Szadr továbbra sem hajlandó lefegyverezni milíciáját, a Mahdi Hadseregét. Mint mondta, nem lehet szó arról, hogy a kulcsokat az iraki rendőrségnek nyújtsák át, "mert az azt jelentené, hogy az amerikai erők kezébe adjuk". Szadr egyben felszólította fegyvereseit, folytassák a síiták szent városának védelmét. Az ideiglenes kormány katonai offenzívával való fenyegetéseiről csak annyit mondott, hogy "e fenyegetéseket Donald Rumsfeld amerikai védelmi miniszter diktálta egy olyan kormánynak, amely az amerikaiak parancsait teljesíti".
Pénteken csak szórványos lövöldözések hallatszottak Nedzsefben az éjszakai amerikai bombázások után. A harci gépekkel és páncélosokkal végrehajtott éjjeli akcióknak, amelyekben iraki katonák is részt vettek, a város egészségügyi vezetője szerint 18 civil halottja volt, és 41 embert kellett sérülésekkel kórházba szállítani. A légicsapások az óvárosban leromboltak hat házat és két zarándokszállót - közölte egy rendőrtiszt.
Az amerikai erők körülbelül 400 méterre állnak Ali imám mauzóleumától, ahol hírek szerint Szadr mintegy 700 híve tartózkodik. Irán és Szíria felszólította Irak szomszédait, hogy sürgősen üljenek össze a nedzsefi helyzet megvitatására. Kamal Harazi iraki külügyminiszter még szerdán telefonon beszélt ez ügyben jordániai kollégájával, Marvan al-Moaserrel, majd a szíriai hírügynökség idézte a damaszkuszi külügyminisztérium egyik illetékesét, aki szerint Szíria támogatja az iráni felhívást.
Irak szomszédai, Irán, Jordánia, Kuvait, Szaúd-Arábia és Szíria, valamint a térségben jelentős súllyal bíró Egyiptom képviselői rendszeres találkozókon foglalkoznak az iraki válsággal. Amr Musza, az Arab Liga egyiptomi főtitkára csütörtökön a nedzsefi katonai műveletek azonnali leállítására szólított fel.