Olaszország az első országok között volt, amelyeknek egészségügyi segélye a térségbe érkezett az orosz Vöröskereszt felhívására. Az ENSZ Világélelmezési Programjának két kamionja szállította el az olasz orvosi készülékeket és gyógyszereket az észak-oszétiai fővárosba, Vlagyikavkazba. Két olasz szállítógép szintén elindult már Oroszország felé, rakodóterükben egészségügyi felszerelésekkel és gyógyszerekkel.
Franciország hétfőn szintén útnak indított egy repülőgépnyi segélyszállítmányt, a segély értéke 300 ezer euró. A német Vöröskereszt közölte, hogy szerdán Oroszországba indít egy repülőgépet, amelyen orvosi műszereket és gépeket, antibiotikumokat és vérplazma-készítményeket küldenek. A német külügyminisztérium 100 ezer eurót, míg a német Vöröskereszt 50 ezer eurót ajánlott fel a beszlani sebesültek megsegítésére.
A World Vision segélyszervezet gyógyszereket, segédanyagokat, operációs műszereket, kórházi ágyakat juttat el a beszlani és vlagyikavkazi kórházakba.
Gyógyszert, kötszert és egészségügyi felszerelést küld Ausztria a beszlani túszdrámában megsebesült gyerekek megsegítésére - jelentette be hétfőn Bécsben a belügyminisztérium. Norvégiából hétfő éjszaka emelkedik a magasba egy szállítógép, fedélzetén három mentőautóval, tíz műtőfelszereléssel és egyéb orvosi műszerekkel.
Több ország, így Litvánia, Ukrajna és Spanyolország felépülési lehetőséget ajánlott fel a beszlani túszdráma túlélőinek. Valdas Adamkus litván elnök kijelentette, hogy a balti ország beszlani gyermekeket fogadna szanatóriumaiban és rehabilitációs központjaiban. Volodimir Litvin, az ukrán parlament elnöke és José Luis Rodríguez Zapatero spanyol miniszterelnök hétfőn hasonló felajánlást tett. Tengerparti és belföldi gyógykezelést ajánlott fel a cseh kormány és a legnagyobb cseh egészségbiztosító, majd később a horvát főváros, Zágráb polgármestere is.