A bíróság szerint a világon ez az első per, amelyet a Hán-féle hálózat felgöngyölítésének jegyében tartanak, ám az első tárgyalási napon nem sokra jutottak: a védelem képviselői elfogultsági indítványt terjesztettek be, a tárgyalás többször is megszakadt, még a vádirat ismertetéséig sem jutottak el. Az ügyvédek egyebek között azt kifogásolják, hogy nem nyerhettek kellő betekintést az aktákba.
Lerchet nemzetközi elfogató parancs alapján 2004 őszén vették őrizetbe a svájci hatóságok, mivel az a gyanú merült fel ellene, hogy 2001 és 2003 között atomfegyver gyártásánál felhasználható dúsított uránium előállításához szükséges centrifugákat próbált meg hozzáférhetővé tenni Líbia számára. A vádlott tagad.
A német főügyészség az őrizetbe vétel idején azt gyanította, hogy Lerch az Abdul Kádír Hánhoz kapcsolódó nemzetközi beszerző hálózat tagja. A hálózat a kilencvenes évektől kezdve Dubajon keresztül próbált üzletelni centrifuga-egységek értékesítésével és technológia-transzferrel. Mindenesetre 2003-ban egy Líbiának szánt, részegységeket tartalmazó szállítmányt feltartóztattak.
Líbia 2003 decemberében bejelentette, hogy leállítja programját, aláírta az atomsorompó-egyezmény kiegészítő jegyzőkönyvét, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség számára pedig engedélyezte telepeinek ellenőrzését.