A másik eszköz a védelmi tárca által évek óra szorgalmazott nukleáris bunkerromboló bomba (RNEP) lenne, ez a terv azonban folyton akadályokba ütközik, mivel a kongresszusban inkább a hagyományos fegyverek fejlesztését támogatják, és már többször is megtagadták a kutatásra kért pénzösszegeket.
A június 2-i lesz a legnagyobb erejű - nem nukleáris - robbantás, amelyet Nevadában valaha is végrehajtottak. A kísérleti terep Las Vegastól 150 kilométerre északnyugatra van. A legnagyobb hatóerejű földfelszíni hagyományos kísérleti robbantást az új-mexikói White Sands gyakorlóterepen hajtották végre 1985-ben.
A Pentagon régóta aggódik amiatt, hogy az amerikai arzenálban nincs hatékony fegyver az erődített bunkerek ellen. A kongresszusban elakadt RNEP (Robust Nuclear Earth Penetrator, szó szerint robusztus nukleáris földbe behatoló) alternatívája nagy hatóerejű hagyományos bomba lehetne. James Tegnelia, a Pentagon illetékese a technikai nehézségek ecsetelésére a The Washington Post pénteki számában úgy fogalmazott, hogy sokkal egyszerűbb egy alagutat 15 méterrel mélyebbre ásni, mint az elpusztítására alkalmas fegyvert kifejleszteni.
A nevadai robbantásra 650 tonna ammóniumnitrát-gázolaj-keveréket használnak fel, hatóereje 540 tonna hagyományos TNT detonációjával egyenértékű. A kísérletnél megvizsgálják, milyen járulékos károkkal jár az ilyen robbantás, vagyis milyen mértékben szedne a célpont környezetében civil áldozatokat.
A Pentagon illetékesei külön hangsúlyozták, hogy júniusban Nevadában hagyományos robbantási kísérlet lesz. Az Egyesült Államok tartja magát a kísérleti nukleáris robbantások nemzetközi tilalmához.