"Egyetértettünk abban, hogy mindkét félnél megvan a politikai szándék a probléma megoldására" - közölte Csausev. Hozzátette, hogy a palesztin orvos és az öt bolgár ápolónő november 4-i meghallgatása az utolsó lesz az ítélethirdetés előtt. "Mindkét fél a bíróság döntését várja" - tette hozzá. Mind mondta, ezután minden szükséges intézkedést megtesznek az ápolónők hazatéréséhez. Ezek a lépések az ítélettől függenek.
Előzőleg a bolgár ápolónők ügyvédje, Oszman al-Bizanti közölte, hogy a bíróság különböző ítéleteket hozhat védencei ügyében. Mint mondta, ha nem lesz több halasztás, a végső ítéletet december közepéig kihirdethetik.
Csausev, aki előző este utazott váratlanul Tripoliba, csütörtökön meglátogatta börtönükben az ápolónőket, akiket tájékoztatott a líbiai külügyminisztériumban folytatott tárgyalásairól, türelemre és bizakodásra kérve őket.
Az északi-afrikai országban 1999-ben vádolták meg az ápolónőket és egy palesztin orvost azzal, hogy Bengázi egyik kórházában 426 gyermeket szánt szándékkal HIV-vírussal fertőztek meg, és ezért 2004-ben halálra ítélték őket. A líbiai legfelsőbb bíróság azonban tavaly elrendelte a perújrafelvételt, így a vádlottak ügyében idén májustól kezdve új tárgyalás zajlik. Az orvos és a nővérek egyaránt tagadják az ellenük felhozott vádakat, és védőik szerint a bengázi gyermekkórházban tapasztalható higiéniai körülmények miatt ütötte fel a fejét a gyilkos kór, amely eddig 52 gyermek életét oltotta ki. A védelem állítása szerint a vádlottakból kínzással csikarták ki a beismerő vallomásokat.