"Tetszik, nem tetszik, Irán 'nukleáris ország' és a Nyugat érdeke, hogy együtt tudjon élni vele - mondta vasárnap az iráni elnök, aki az 1980-1988-as iraki-iráni háború veteránjai előtt beszélt a volt amerikai nagykövetségen Teheránban. Kijelentette, hogy hamarosan meg fogják bánni voksukat azok az országok, amelyek támogatták a BT-határozatot. Meg akarták ijeszteni a népet, az irániak azonban nem nyugtalankodnak a határozat miatt és februárban meg fogják ünnepelni az ország nukleáris vívmányait - mondta. Ahmadinezsád nem pontosította, hogy mit is ünnepelnek majd.
Az államfő úgy vélekedett: a Nyugat a szankciók elrendelésével elvesztette esélyét arra, hogy helyreállítsa kapcsolatait Iránnal. "Sajnálom Önöket, hogy elvesztegették a barátság megteremtésének lehetőségét az iráni nemzettel. Tudhatnák, hogy semmilyen kárt nem képesek Iránnak okozni" - tette hozzá Mahmúd Ahmadinezsád.
Teherán vasárnap megkezdi 3000 urándúsító centrifuga telepítését Natanzban, válaszul az ENSZ Biztonsági Tanácsa előző nap elfogadott, szankciókat elrendelő határozatára - közölte Ali Laridzsáni atomügyekben illetékes iráni főtárgyaló a Kajhan című konzervatív teheráni napilapnak nyilatkozva.
A szombaton egyhangúlag elfogadott BT-határozat megtiltja az ENSZ-tagállamoknak, hogy olyan sugárzó anyagokkal és technológiákkal lássák el Teheránt, amelyek elősegíthetik az iráni atom- és rakétaprogram fejlesztését, felhasználhatók urán dúsítására és feldolgozására, illetve nehézvíz előállítására, atomfegyverek célba juttatására alkalmas rendszerek gyártásására. A tilalom vonatkozik az ilyen anyagok és technológiák iráni importjára is. A BT-határozat befagyasztja olyan kulcsfontosságú vállalatok és magánszemélyek vagyonát, amelyek, illetve akik részt vesznek az iráni nukleáris programban, és szerepelnek az ENSZ listáján.